Sonbahara Girerken Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

promo303575360.jpg
Cilt bakımı sağlıklı ve güzel bir ifadeye sahip olmanın ve erken yaşlanma belirtilerinden korunmanın en önemli anahtarı. Bu nedenle genç ve güzel...
By makaleci, Eyl 2, 2017 | |
 1. makaleci
  promo303575360.jpg
  Cilt bakımı sağlıklı ve güzel bir ifadeye sahip olmanın ve erken yaşlanma belirtilerinden korunmanın en önemli anahtarı. Bu nedenle genç ve güzel kalmak isteyen her kadının günlük olarak cilt bakımı yapması son derece önemli. Bunun yanı sıra mevsim geçişleri gibi cildi yoracak diğer etkenler ortaya çıktığında cilde nem kazandıracak ve sağlığını koruyacak farklı bir cilt bakım rutini geliştirilmelidir.

  Bu yazımızda sonbahar aylarına girerken cilt sağlığınızı korumak için uygulamanız gereken cilt bakım rutinini tarif edeceğiz.

  Nemlendirme

  Cilt bakımında en önemli adım nemlendirme. Bu adım sonbahar aylarında ise değişen hava koşulları ve soğuk nedeni ile kurumaya daha da yatkın hale gelen cildiniz için daha fazla önem kazanıyor.

  Sonbahar aylarında cildinizi nemlendirmek için başvurabileceğiniz iki temel yöntem var. Bunlar doğal tarifler ve kozmetik ürünler Evde kolayca uygulayabileceğiniz doğal tariflere birkaç örnek verecek olursak;

  Yoğurt Maskesi

  Yoğurt doğal olarak harika bir nemlendirici olup cildinizi mevsim değişikliği nedeniyle kurumaya karşı koruyacaktır. Bunun yanı sıra cildinize esneklik katacak ve yaşlanma belirtilerini geciktirecek, genç ve parlak bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

  Yoğurt ile cilt bakım maskesi yapmak için yoğurdu tek başına kullanabileceğiniz gibi içine bir miktar zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı ya da tatlı badem yağı gibi doğal yağlardan katarak da kullanabilirsiniz. Cildiniz çok yağlıysa bu yağları katmak yerine birkaç damla limon ekleyerek cildinizi nemlendirirken yağ dengesini koruyabilirsiniz.

  Maske için malzemeleri bir araya getirdikten sonra yüzünüze masaj yaparak uygulayın ve 20 dakika süreyle bekletin. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. İşlemi günlük olarak tekrar edebilirsiniz.

  Salatalık Maskesi

  Salatalık özellikle göz çevresi için yaygın bir nemlendirici olarak kullanılmakla birlikte sonbahar aylarında cildinizin nem ihtiyacını karşılamak için de harika bir ürün olacaktır.

  Salatalık kullanarak cilt bakım maskesi yapmak için rendelediğiniz salatalığı buzdolabında 15 dakika süreyle soğutarak cildinize hafif masaj yapmak sureti ile uygulayın. Maskeyi cildinizde 20 dakika süreyle beklettikten sonra yıkayın. İşlemi günlük olarak tekrar edebilirsiniz.
  Makale Puanı:
  5/5,

  Share This Article

Comments

To make a comment simply sign up and become a member!