T Bölgesinde Yağlanma Ve Parlama Sorunu Nasıl Çözülür?

cilt680.jpg
T bölgenizde yağ ve nem dengesinin sağlanması için başvurabileceğiniz iki temel yöntem vardır. Bunlardan ilki kozmetik ürünler, ikincisi ise...
 1. makaleci
  T bölgesi yağlı ya da karma cilt tipine sahip olanlar için daima cilt sorunlarının en sık görüldüğü bölge olmuştur. Siyah nokta, sivilce, gözenek görünümü gibi sorunların yanı sıra gün içinde yağlandığı için parlama yapar ve makyajınızın kalıcı olmasının önüne geçer. Tüm bu sorunların çözülmesi, T bölgenizde yağ ve nem dengesinin sağlanması için başvurabileceğiniz iki temel yöntem vardır. Bunlardan ilki kozmetik ürünler, ikincisi ise aktarlardan temin edeceğiniz ya da evinizde bulunan malzemelerle hazırlayacağınız tariflerle cilt bakımı yapmaktır.

  Limon Suyu İle Cilt Bakımı

  Limon suyu kullanarak T bölgenize bakım yapmak nem ve yağ dengesinin kurulmasına yardımcı olarak bu bölgede siyah nokta ve sivilce oluşumunu engelleyecek, gözenek görünümünü küçültecek ve gün içinde parlama sorunu yaşamınızın önüne geçecektir. Yağlı cilt tipine sahip olanlar maskeyi yüzünün tamamına uygulayabilmekte birlikte karma cilt tipine sahip olanlar ve sadece T bölgesi yağlı olanların maskeyi yüzünün diğer kısımlarına uygulamamasında fayda vardır.

  Limon ile T bölgesi bakımı yapmak için tercihen bir adet limonun suyunu sıkmak sureti ile elde edeceğiniz limon suyunu kullanabileceğiniz gibi hazır limon suyu da tercih edebilirsiniz. Limon suyunu bir yüz temizleme fırçası ya da süngeri ile T bölgenize masaj yapmak sureti ile uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra cildinizi soğuk su ile yıkayarak arındırın.

  İşlem sonrasında cildinizi yağsız bir nemlendirici ile nemlendirmenizde fayda vardır. Maskeyi 2 ya da 3 günde bir uygulayabilirsiniz.

  Karbonat İle Cilt Bakımı

  Karbonat tek başına ya da birkaç damla limon suyu katılarak kullanıldığında T bölgenizde parlama ve yağlanma sorunlarının önüne geçektir. Bunun yanı sıra cilt lekelerinin rengini açarak uzun süre kullanımda ortadan kalkmalarına yardımcı olacak, siyah nokta ve sivilce oluşumunun önüne geçektir.

  Karbonat kullanarak T bölgesi bakım maskesi hazırlamak için 1 tatlı kaşığı karbonata birkaç samla limon suyu damlatarak karıştırın. Macun kıvamına getirdiğiniz karışımın T bölgenizde hafifçe masaj yaparak uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra cildinizi soğuk su ile yıkayın.

  İşlem sonrası cildinizi yağsız bir nemlendirici ile nemlendirmeyi ihmal etmeyin.
  Makale Puanı:
  5/5,

  Share This Article