Yeni Başlayanlar Için Göz Makyajı

Untitled-7-1024x683.jpg
Makyaja yeni başlayanlar için en zor adımlardan birisi de göz makyajıdır ve yeni başlayanların kafasını göz makyajı ürünlerinin ne olduğundan...
 1. makaleci
  Untitled-7-1024x683.jpg
  Makyaja yeni başlayanlar için en zor adımlardan birisi de göz makyajıdır ve yeni başlayanların kafasını göz makyajı ürünlerinin ne olduğundan nasıl kullanacağından nasıl eyeliner çekileceğine kadar çeşitli sorular meşgul eder. Bu yazımızda göz makyajı ürün ve araçlarından, işlevlerinden ve nasıl kullanılacaklarından bahsedeceğiz.

  Göz Makyajı Ürünleri

  En yaygın bilinen ve kullanılan göz makyajı ürünleri göz kalemi ve rimel olsa da pek çok göz makyajı ürünü bulunur. Bu ürünleri tanıyarak başlayalım;

  Göz makyajı bazı; makyaj bazı ten makyajında olduğu kadar göz makyajı için de önemlidir. Toz ürünlerin cildinize tutunmasını, cildinizle bütünleşerek doğal bir sonuç vermesini ve gün boyu dayanmasını sağlar. Makyaj bazı uygulanmadan yapılan göz makyajı , özellikle far uygulanmışsa saatler içinde dağılacak ve bozulacaktır.

  Göz farı; bakışlara derinlik katılması, göz şeklinin ve bakışların yukarı çekilmesi ve farklı makyaj stillerinin yaratılması için en önemli göz makyajı araçlarından biridir. İdeal bir göz makyajı için bir baz renk, bir geçiş rengi bir aydınlık renk ve bir de koyu, ana renk olmalıdır. Baz far en alta uygulanıp göz kapaklarının rengini eşitler ve diğer farların daha kolay dağılmasını ve karıştırılmasını sağlar. Geçiş rengi ise göz pınarlarına yakın uygulanacak açık renk far ile gözün dış köşelerine uygulanacak ana renk arasında geçiş görevi görür.

  Eyeliner; severek kullanılan göz makyajı ürünlerinden biri olan eyelinerın uygulaması zor olsa da verdiği sonuç etkileyicidir. Eyeliner uygulamaya yeni başlayacakların jel eyeliner kullanması önerilmekle birlikte kalem ve likit formunda eyelinerlar da bulunur.

  Rimel; en yaygın kullanılan göz makyajı ürünüdür. Daha dolgun ve kıvrık kirpikler için baz ve kirpik kıvırıcı ile birlikte kullanılabilir.

  Kaş ürünleri; belirgin bir göz makyajı sonrası kaşları doldurmamak yaygın yapılan bir hatadır. Oysa normal şartlarda kaşlarınız dolgun olsa bile makyajdan sonra geri planda kalarak ifadenizi zayıflatabilir. Bu nedenle kaşlarınızı kendinize uygun bulduğunuz kalem ya da pomad formatındaki kaş ürünleri ile doldurabilir ya da kaş maskarası ile tarayarak sabitlerken dolgunlaştırabilirsiniz.
  Makale Puanı:
  5/5,

  Share This Article