Yıpranmış Saç Uçları Nasıl Canlandırılır?

saç-bakımı.jpg
Siz de çeşitli nedenlerden herhangi birinden şikayetçi iseniz ve kırılan saç uçlarınızı nasıl canlandıracağınızı düşünüyorsanız bu yazımızda...
 1. makaleci
  saç-bakımı.jpg
  Saçlar kadınların en önemli aksesuarlarıdır. Bu nedenle kadınlar saçlarına gözleri gibi bakarken bir yandan da fön, düzleştirme, maşa gibi işlemlerle saçlarının her gün farklı ve güzel görünmesini isterler. Ancak bu işlemler saçları güzel gösterdiği kadar uzun vadede yıpratmakta ve özellikle saç kırılmalara yol açmaktadır. Bu kırılmalar hem saçın cansız ve sağlıksız gözükmesine yol açar hem de yavaş uzamasına neden olur. Üstelik koparak dökülmeler kontrol atına alınmadığı takdirde saçların seyrekleşmesine ve hacmini kaybetmesine neden olabilir.

  Hindistan Cevizi Yağı

  Hindistan cevizi yağı saç bakımında mucizevi etkilere sahip olup saç uçlarınıza bakım yaparak canlandırırken saç köklerinizi besleyecek ve saçlarınızın daha hızlı ve sağlıklı uzamasına yardımcı olacaktır. Hindistan cevizi yağı ile kırık saç uçlarınıza bakım yapmak için aktar ve ya kozmetik marketlerden temin edeceğiniz katı hindistan cevizi yağını ellerinizle ısıtarak sıvı hale getirin daha sonra saç uçlarınıza yedirerek uygulayın. İsteğe bağlı olarak yağı saç diplerinize de uygulayabilirsiniz. Yağı saçlarınızda bir saat süreyle beklettikten sonra saçlarınızı soğuk suyla yıkayın. İşlemi haftada bir kere tekrar edebilirsiniz.

  Lavanta Yağı

  Lavanta yağı saçlarınıza ihtiyacı olan yağı ve nemi kazandırarak kırık saç uçlarınızı onarır ve saçlarınıza parlaklık katar. Bunun yanı sıra saçınızın pH dengesini düzenleyerek saç dökülmesi ve saç derisi problemlerinin çözümünü sağlar. Lavanta yağı ile saçlarınıza bakım yapmak için aktar ve ya kozmetik marketlerden temin edeceğiniz lavanta yağını saç uçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Yarım saat süreyle ya da isteğinize göre bütün gece saçınızda beklettiğiniz yağı soğuk suyla yıkamak suretiyle saçlarınızdan arındırın. Lavanta yağını saç diplerinize de uygulayarak saç köklerinizi de güçlendirebilirsiniz. İşlemi saç uçlarınıza 3 günde bir tüm saçınıza haftada bir uygulamanızda fayda vardır.

  Bunların yanı sıra saçlarınıza elinizde bulunan herhangi bir doğal yağ ile tarifine uygun olarak bakım yapabilirsiniz.
  Makale Puanı:
  5/5,

  Share This Article