30’lu Yaşlarda Hangi Ürünleri Kullanmak Gerekir?

'Cilt Bakımı' forumunda Bilirdişi tarafından Haz 18, 2017 tarihinde açılan konu

 1. Bilirdişi

  Bilirdişi Site Yetkilisi Bilirdişi

  Bilirdişi Yeni bir yazı yayınladı

  30’lu Yaşlarda Hangi Ürünleri Kullanmak Gerekir?
  [​IMG]


  Kadınlar için her yaş çok önemlidir. Daima bakımlı ve güzel olmayı isterler. 30'lu yaşlar da olgunluk yaşıdır ve zamanla yılların izleri yüzde kendini belli edecektir. 30'lu yaşlarda cilt artık değişim sürecine girmektedir. Yavaş yavaş kırışıklıklara yatkınlaşan ciltte lekelenmeler ve güneşten etkilenmeler yaşanacaktır. Bu durum sizi kesinlikle korkutmamalı. Cilt bakımına gereken özen gösterildiği takdirde herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.


  30'lu yaşlarda Kullanılması Gereken Ürünler


  Öncelikle cildinizi 30'lu yaşlarda her sabah ve akşam uygun temizleyici ürünlerle temizlemelisiniz. Ayrıca antioksidan içerikli (yüksek olan C vitamini, E vitamini ve hiyolüronik asit içerikli) serumlar ve nemlendirici kremler sürülmesi gereklidir.
  Peeling Yapılmalı


  30'lu yaşlarda kesinlikle düzenli şekilde peeling uygulaması yapılması gereklidir. Çünkü düzenli şekilde uygulayacağınız peeling uygulaması ile ciltte oluşan lekelenmelerin, gözeneklerdeki sorunların ve kırışıklıkların azalmasını sağlayabilirsiniz. Haftada bir kez su bazlı peeling ürünlerini maske şeklinde uygulamanız cildinizi ferahlatırken makyaj ve çevresel faktörlerden dolayı etkilenen gözenekleriniz de temizlenerek cildiniz canlanacaktır.
  Ürünlerde Bulunması Gerekenler


  Ciltteki yaşlanmayı geciktirmek için kullanılması gereken antiaging ürünlerin C ve A vitaminleri, Koenzin Q ve su içermesine özellikle önem vermelisiniz. Çünkü 30'lu yaşlar, bu tür ürünleri kullanmak için en uygun zamandır. Cildinizdeki sorunları olmadan önleyerek daha sonra yaşanacak olumsuzlukları uzaklaştırmış olursunuz. 30'lu yaşlardaki ciltteki canlılığınızı koruyarak ileriki yaşlarda da böyle bir cilde sahip olmak istiyorsanız sağlıklı beslenmelisiniz, sigara ve alkol kullanımını azaltmanız ve stresten uzak durmanız da önemli etkenlerdir.
  Cilt Kremi Seçimi


  Meyve özü içeren kremlerle cildinizi gece yatarken de bakıma alarak cildinizin siz uykudayken dinlenmesini sağlayabilirsiniz. Cildiniz için kullanacağınız yağlı ürünlerden mümkün olduğu kadar uzak durmalısınız. Yağlı kremler zamanla yüzdeki gözeneklerin tıkanmasına ve dolayısıyla sivilce ve siyah nokta oluşumuna neden olmaktadırlar. Parfümsüz ve parabensiz ürünler tercih edilmelidir.
   
 2. Maya

  Maya Sağlam üye

  Arkadaşlar ben çok makyaj yapmam bakım ürünlerini de bilmem.ama 5 6 sene evvel cildimde problem olmuştu doktor bana babe 'nin ürünlerini önermişti...biraz pahalıydı ama çok iyiydi...tavsiye ederim..
   

Bu Sayfayı Paylaş