Ciltte Oluşan Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

'Cilt Bakımı' forumunda kadin tarafından Haz 17, 2017 tarihinde açılan konu

 1. kadin

  kadin Bilirdişi Makaleci

  kadin Yeni bir yazı yayınladı

  Ciltte Oluşan Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?
  [​IMG]


  Yazın Ciltte Oluşan Güneş Lekeleri Nasıl Geçer? Güneş lekesi ciltte özellikle açık renklerde oldukça olumsuz sonuçlar doğurur. Ölümsüz sonuçlar zaman derinleşerek daha büyük pürüzlere yol açar. Güneş lekelerinin açtığı hasarları ve lekeleri yok etmek için çeşitli yöntemler ve önlemler bulunur.
  Güneş Lekelerine Karşı Önlemler


  Güneş ışınları ve lekelerine karşı çeşitli önlemler alınabilir. Güneş kremleri, ph değeri yüksek kremler ve güneş lekelerini karşı olan kapatıcılar ve güneş etkisine karşı güçlü yüz peelingleri vardır. Dışarı çıkarken kullanılan ve güneşe karşı etkin koruma sağlayan ürünler ile güneş lekesine karşı etkili çözümler üretilir.
  Oluşan Lekeleri Gidermek


  Güneş lekelerinden kurtulmak için çeşitli sabun ve kremler kullanılır. Bu krem ve sabunlar düzenli kullanımlar sonrasında oluşmuş lekelerin tonunu açabilmektedir. Sabun kullanımı önemlidir. Güneş koruyucu kremler sayesinde lekeler açılarak daha aydınlık bir cilt yüzeyine sahip olunabilir. Güneş lekeleri açık tenli olan kişiler tarafından oldukça sevilmeyen bir durumdur. Bu durumdan kurtulmak düzenli losyon krem ve cilt leke açıcı kremler tarafından mümkün olabilmektedir. Krem kullanımı ve kullanılan kremlerin etkili olması bu konuda oldukça önemlidir. Güneşe çıkarken koruyucu kullanmak, oluşmuş lekeleri çeşitli sabun ve losyonlarla yok etmek gerekir. Güneşli durumlarda olabildiğince az çıkmak, güneşe çıkarken cilt yüzeyine etkilenmeye karşı losyon ve sabunlar kullanmak oldukça önemlidir.

  Ciltte oluşan lekeler için gülsuyu, krem, sabun ve sirke kullanımı tercih edebilirsiniz. Lekeleri açmak için cilt regini açan Doğal sabunlar tercih edebilirsiniz. Sabun kullanımı ardından cilt kurulanarak, pamuk yardımı ile sirke ile silinmelidir. Sirke ile silinen cilt yüzeyi yıkanmadan yatılmalıdır. Sabahleyin cilt yüzeyi temizlenerek krem uygulaması yapılmalıdır. Bu yöntem haftada üç dört kez tekrar edilerek, ciltteki oluşmuş lekelerden kurtulmak oldukça mümkündür. Cilt yüzeyinde oluşan lekeler için kükürtlü sabun ve doğal renk açıcı sabunlar kullanılmalıdır. Bunun ardından gül suyu kullanılmalı, ciltteki kötü tabaka arındırılmalıdır. Arıkan cilt yüzeyine güneşe çıkarken koruyucu kullanmak, oldukça etkilidir. Etkili olan bu yöntem dışında cilt lekelerini açmak için sirke ile yorulan cilt yüzeyi bebek pudrası ile dinlendirilerek oluşmuş hasarlar yok edilmelidir.
   
 2. Maya

  Maya Sağlam üye

  Limon ve yoğurdu biliyordum ama sirkeyi ilk kez duydum deniyicem...
   

Bu Sayfayı Paylaş