Makale Doğum Yapmaya Hazırlanırken İzlenecek Yollar

'Doğum Öncesi' forumunda kadin tarafından Nis 2, 2017 tarihinde açılan konu

 1. kadin

  kadin Bilirdişi Makaleci

  kadin Yeni bir yazı yayınladı

  Doğum Yapmaya Hazırlanırken İzlenecek Yollar
  [​IMG]


  Doğum zamanına kadar anne adayları uzunca bir süreçten geçerler ve kolay bir yol da sayılmaz. Hamileliğin başından beri bulantılar, kusmalar ve birçok rahatsızlıklar. Ancak tatlı telaşlar başlar yavaş yavaş. Annenin doğum hazırlığında ilk aşama olarak doğum çantasını hazırlamak olacaktır. İleriki zamanlarda yorulmadan, aradığını bulması kolay olacaktır.
  Doğum Çantasında Neler Bulunur?


  Annenin her halükarda çantasını hazır bulundurması gerekir. Hamileliğin durumuna göre erken doğum söz konusu olabilir. Anne öncelikle kendi kıyafetlerini bir çantaya hazırlamalıdır. Doğum çantası içinde doğum öncesi ve sonrasında lazım olan kıyafetler yer almalıdır. Uzun elbise gecelik, hasta bezi, atlet, külot, yatak pijaması, çorap, terlik, hastane çıkışında giyebileceği rahat giysiler. Bunlar annenin ihtiyacı olmazsa olmazlarıdır.
  Doğum Öncesi Bebeğin Çantası


  Annelerin alışveriş telaşlarının en tatlısı, bebeğin kıyafetlerini almasıdır. Minicik ve tatlı olması alışverişi keyiflendirir. Bebeğin çantasında bulundurulması gerekenler şunlardır: Hastane çıkışı diyerek satılan ürünler paket halinde veya parça parça da alınabilir. Bebek bezi, iç zıbın, dış zıbın, çıtçıtlı badi, pantolon don, üst giysi, bere, çorap, battaniye, biberon, emzik, bebek taşıma çantası vs... Annenin her ihtimale karşı, mutlaka çantada bulundurması gerekir. Olmadığı durumlarda nerede bulabilirim telaşı başlar ve panik olunur.
  Doğuma Doğru İzlenecek Yollar


  Artık vakit doluyor ve bebek çıkmaya hazırlanıyor. Doğuma yakın bebek ters dönmeye başlar ve başı aşağıya yavaş yavaş döner. Vakit dolunca, ilk doğum belirtisi olan annenin sularının gelmesi doğuma işarettir. Eşyalar toparlanır, çantası alınır ve hastanenin yolu tutulur. Anneyi alacakları odada genel kontrolleri yapılırken, açılmanın durumuna göre, sancı ölçer NST'ye bağlanır. Sancılar gelir gider ve en son doğumhaneye alınır. Aylarca beklenen ve heyecanlar yaşanan koskoca 9 ay 10 gün artık bitmiştir. Hayatlarının hep gülmesi ve sağlıklı yaşamaları dileğiyle.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: Haz 18, 2017
 2. Maya

  Maya Sağlam üye

  Ayyy şimdiden heyecanlandım..inşallah herşey yolunda gider...Allah utandırmasın...
   

Bu Sayfayı Paylaş