Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar?

'Doğum Öncesi' forumunda kadin tarafından Haz 17, 2017 tarihinde açılan konu

 1. kadin

  kadin Bilirdişi Makaleci

  kadin Yeni bir yazı yayınladı

  Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar?
  [​IMG]


  Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar? İlişkiye girdikten bir kaç hafta sonra yapacağınız idrar ve kan testi size en kesin cevabı vermekte yardımcı olacaktır. Ama tabi ki bu dönemin belirtileri de olur. En belirgin belirti adet döneminin gecikmesidir. Bunu başka belirtiler takip eder.
  Nefes Darlığı


  Bebekte rahme düştüğü andan itibaren oksijen anneden oksijen kullanmaya başlar. Bu nedenle aniden nefesinizin kesilmesi merdiven çıktığınız anda soluk soluğa kalmanız gebeliğin belirtileri arasında olabilir.
  Göğüs Ağrıları


  Göğüsleriniz eskisinden daha hassas veya göğüs uçlarında koyulaşmalar var ise bu da gebelik için bir belirti olabilir. Gebelik döneminde göğüs ve çevresinde ağrılar artar. Kullandığınız sütyen ile bir nebze de olsa ağrıyı yumuşatabilirsiniz.
  Mide Bulantısı


  Mide bulantısı gebe kalmış bir kadın için erken hamilelik belirtisi olabilir. Gebelik 6. haftada iken dahi bulantı ve kusma görülebilir. 3 aylık süreci atlattığınız da bulantılar kısmi olarak azalacaktır. Bu dönemde bitki çayları ve sık sık ama az az yiyeceğiniz hafif besinler bulantınızı azaltmada yardımcı olacaktır.
  İdrara Çok Sık Çıkma


  Gebelik döneminde sıvı tüketimi daha fazla olacağından normalden fazla idrara çıkmanız da bir belirti olabilir. Bu idrar isteği genel olarak sık sık ve kısa aralıklarla oluşur. Eğer rahatsız edici düzeylere ulaşırsa mutlaka doktorunuza görünmelisiniz.
  Aşerme


  Halk arasında da oldukça bilinen aşerme durumu bir hamilelik belirtisi olabilir. Olur olmadık yerde karnınız acıkıyor veya tam tersine hiç yemek yeme isteği gelmiyorsa bunlarda birer gebelik belirtisidir. Bu dönemde önceki dönemlerde olduğundan çok daha fazla gıda problemi yaşayabilirsiniz ancak bunu düzenli beslenme ve hafif egzersizler yardımı ile kontrol altına alabilirsiniz.
  Ruh Halinizde Ki Değişimler


  İnsanlara normalde hiç davranmadığınız gibi davranıyor ya da aniden sinirlenip bir anda duruluyorsanız. Bu ruh halinizde ki değişimlere sinyaldir. Aynı zaman da ruh halinde ki değişimlerde gebelik olabileceğinin belirtisidir.
   
 2. Maya

  Maya Sağlam üye

  İlk belirgin belirti mide bulantısı oluyor...diģerleri ćeşitli sebeblerle zaman zaman oluyor zaten....
   

Bu Sayfayı Paylaş