Nub teorisi ile bebek cinsiyeti daha erken bilinebilir mi

'Doğum Öncesi' forumunda Mercimek tarafından Tem 2, 2017 tarihinde açılan konu

1. Mercimek

Mercimek Sağlam üye

Kizlar, bebegimizin saglikli gelistigini duyduktan sonra ikinci merakimiz cinsiyeti ne oluyor. Bana doktorum nub teorisi yuzde 90 ile 11-12. Haftatalarda cinsiyetin bilinebilecegini söyledi. Nedir bu teori bilen var mi?

2. Yeşil

Yeşil Editör

images (6).jpg
    nub teorisi 11 12. Haftalarda her iki cinsiyette de bulunan genital tüberkülindir. Bu tüberkülin ultrasonda gorulebilirse eger 30° ve üzeri çıkıntılar erkek bebeğe ; düz çıkıntılar ise kiz bebege isarettir. Doktorlar buna bakarak cinsiyeti daha erken soyleyebiliyorlar.

Mercimek bunu beğendi.
  3. Bilirdişi

Bilirdişi Site Yetkilisi Bilirdişi

Nub teorisine göre 10. haftadan sonra birbirinin aynısı olan hem erkek hem de kız fetusları 11. haftada değişime başlar. Eğer elde edilen Nub resmi iyi kalitedeyse cinsiyet tahmin etmek zor olmaz diyor uzmanlar. Bunun yanı sıra en iyi tahminin yine 12-14. haftalardan sonra belli olur. Yani nub teorisine göre cinsiyet tahmini 11. hafta sonrası da olabilir ama 12. hafta kadar net ve sağlıklı bir tahmin olmaz. Zaten bu bebeğin kesedeki pozisyonu, anne karnının kalınlığı ve resim görüntü elde edilen cihazın kalitesine göre değişiklik gösterir. Sonuç olarak 11. hafta sonrası tahmin edilebilir diyebiliyoruz uzmanlara göre. Kız olsun, Erkek olsun sağlıklı olsun inşallah.

Merı ve Mercimek bunu beğendi.
  4. Mercimek

Mercimek Sağlam üye

Elbette öyle ama insan merakına engel olamıyor. Teşekkürler

Merı bunu beğendi.
  5. Merı

Merı Yeni Üye

Mbr bebeğimın cınsıyetını ogrenmek istiyorum kım yardımcı olur

6. admin

admin Amele Site Yetkilisi

Merhaba Meri hanim.
    Bebeginizin cinsiyetini ogrenmek icin yukarida belirtilen nub teorisi yontemi en gecerli olani.
    Bunun disinda diger batil yontemler de var ama cok uzak ihtimaller. Nub teorisi en yaklasabileni ve o da yukarida anlatiliyor.
    Bunun disinda 12. haftadan once bebegin cinsiyetini %100 dogru soyleyecek bir yontem yok maalesef.

7. dilasens

dilasens Yeni Üye

merhaba kızlar :) 12+1 haftalık bebeğimin cinsiyeti için tahminleriniz var mı
    teşekkürler ,,

Ekli dosyalar:

Yeşil ve cansu bunu beğendi.
  8. cansu

cansu Sağlam üye

Pozisyon cok önemli tabii. Bu teoride genital bolgenin gorunmesi gerekiyo, gorunmemis. Allah sağlık versin. Ben erkek olduğunu düşünüyorum kendi bebegimin ultrason görüntüsüyle karsilastirdigimda. Cinsiyeti beli olunca yazarsaniz sevinirim

9. Yeşil

Yeşil Editör

İnsallah saglikla kucaginiza alırsınız. İki üç hafta sonra netlesit cinsiyeti . Burdan belli olmuyor ama bir tahmin yapmam gerekirse erkek

10. dilasens

dilasens Yeni Üye

merhaba çok teşekkür ederim 4hafta sonra allah kısmet ederse belli olucak o zaman yazarım :)

11. dilasens

dilasens Yeni Üye

inşallah çok teşekkür ederim :) 4 hafta sonra netleşecek bakalım

12. Ucmevsim

Ucmevsim Yeni Üye

Kizlar merhaba bende araniza yeni katildim cinsiyetini cok merak ediyorum nubdan anlayanlar bakabilir mi lutfenn:)
    Screenshot_20171129-135753.png burda 10+4
    Screenshot_20171204-172136.png burda 11+4
    Screenshot_20171211-072534.png burda da 12+2
    3 farkli halini attim insallah bellidir:):)

farahzahra, berna ve Yeşil bunu beğendi.
  13. berna

berna Editör Bilirdişi Makaleci

Yani bu tahminler çok geçerli sonuçlar vermese de, ilk mesajdaki bilgilere göre bakınca erkek gibi... Açılı ve yukarıya bakıyor.
    Allah analı babalı ve yek avazda doğmayı nasip etsin. Sonucu buraya da yazın mutlaka merak ettik şimdi. :)

farahzahra ve Yeşil bunu beğendi.
  14. Yeşil

Yeşil Editör

Selam ucmevsim öncelikle hayırlı olsun, saglikla kucağına alirsin bebegini insallah :) tabii burada hicbirimiz doktor değiliz ama ortada eger ultrason resminin acısı açıksa basit bir yöntem var. Erkek bebek kiz.bebege göre kendini daha erken belli ettirir. Kimi doktorlar kemik yapisina bakarak da on bir on ikinci haftalarda cinsiyeti tahmin edebiliyolar. Ama yine tahmin diyorum, kesin sonuc 16' haftada :)
    Benim tahminim eger ki o sey genital tuberkulse kız gibi. Allah tamamina erdirsin canim

farahzahra bunu beğendi.
  15. farahzahra

farahzahra Sağlam üye

Selam kizlar, ben de sekiz haftalık hamileyim. Merak ediyorum bu teori tutuyor mu?? Cok merak ediyorum bebisimin cinsiyetini. Cinsiyetini ogrenince yazarsaniz cok sevinirim. Ben de bebisimin on birinci haftada resmini koycam, bakarsiniz yorumlarsınız insallah. Allah oncelikle saglik versin kuzulara

16. Ucmevsim

Ucmevsim Yeni Üye

Bana mi dediniz erkek gibi diye :)

17. Ucmevsim

Ucmevsim Yeni Üye

Cok tesekkur ederim canimmm aminn Allah razi olsun :)

18. Hulya

Hulya Yeni Üye

Hanımlar banada cinsiyet tahmininde bulunabilir misiniz

Ekli dosyalar:

Yeşil bunu beğendi.
  19. Yeşil

Yeşil Editör

Merhaba hülya hanim, genital tüberkülin görünmüyo , belki ultrason esnasında denk gelmistir ama fotodan ben anlamadim:( saglikla alin kucaginiza insallah. Erkek hissettim ben

Hulya bunu beğendi.
  20. Semra

Semra Aktif Üye

Bu resimden söylenenleri ölçü alarak birşey söylemek çok zor. Hissiyat mıdır nedir açar açmak kız hissettim bende. Burada sorun soran hanımlar sonuçları da paylaşın bizimle vakit gelince. bakalım kim hangisini tutturmuş?

Hulya bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş