1. Değerli üye adaylarımız, kayıt olurken yazdığınız mail adresinde onay maili gözükmüyor ise, spam veya gereksiz mail kutunuzu kontrol ediniz. Oradaysa maili işaretleyerek spam değil diyebilirsiniz.
  Duyuruyu Kapat

Nub teorisi ile bebek cinsiyeti daha erken bilinebilir mi

'Doğum Öncesi' forumunda Mercimek tarafından Tem 2, 2017 tarihinde açılan konu

 1. Mercimek

  Mercimek Sağlam üye

  Kizlar, bebegimizin saglikli gelistigini duyduktan sonra ikinci merakimiz cinsiyeti ne oluyor. Bana doktorum nub teorisi yuzde 90 ile 11-12. Haftatalarda cinsiyetin bilinebilecegini söyledi. Nedir bu teori bilen var mi?
   
 2. Yeşil

  Yeşil Editör

  images (6).jpg
  nub teorisi 11 12. Haftalarda her iki cinsiyette de bulunan genital tüberkülindir. Bu tüberkülin ultrasonda gorulebilirse eger 30° ve üzeri çıkıntılar erkek bebeğe ; düz çıkıntılar ise kiz bebege isarettir. Doktorlar buna bakarak cinsiyeti daha erken soyleyebiliyorlar.
   
  Mercimek bunu beğendi.
 3. Bilirdişi

  Bilirdişi Site Yetkilisi Bilirdişi

  Nub teorisine göre 10. haftadan sonra birbirinin aynısı olan hem erkek hem de kız fetusları 11. haftada değişime başlar. Eğer elde edilen Nub resmi iyi kalitedeyse cinsiyet tahmin etmek zor olmaz diyor uzmanlar. Bunun yanı sıra en iyi tahminin yine 12-14. haftalardan sonra belli olur. Yani nub teorisine göre cinsiyet tahmini 11. hafta sonrası da olabilir ama 12. hafta kadar net ve sağlıklı bir tahmin olmaz. Zaten bu bebeğin kesedeki pozisyonu, anne karnının kalınlığı ve resim görüntü elde edilen cihazın kalitesine göre değişiklik gösterir. Sonuç olarak 11. hafta sonrası tahmin edilebilir diyebiliyoruz uzmanlara göre. Kız olsun, Erkek olsun sağlıklı olsun inşallah.
   
  Mercimek bunu beğendi.
 4. Mercimek

  Mercimek Sağlam üye

  Elbette öyle ama insan merakına engel olamıyor. Teşekkürler
   

Bu Sayfayı Paylaş