Şok Diyet Uygulamalarının Faydaları Ve Zararları

'Güncel diyet haberleri' forumunda kadin tarafından Nis 15, 2017 tarihinde açılan konu

 1. kadin

  kadin Bilirdişi Makaleci

  kadin Yeni bir yazı yayınladı

  Şok Diyet Uygulamalarının Faydaları Ve Zararları
  [​IMG]


  Kilo vermek için onlarca yöntem söz konusu. Bu yöntemlerin bazıları uzun süre sabır ve açlık ile sonuç getiren yöntemler. Bu yöntemleri seçenlerin çoğu bir süre sonra vazgeçer ya da vücudun direncine karşı gelemezler. Vücudun direncine karşı gelip kısa sürede sonuç alınan sağlam yöntem ise şok diyetlerdir. Özellikle kadınların başvurduğu bu diyet çok kısa zaman içinde sonuç alınmasını sağlarken bazı handikapları da beraberinde getirir. Yapılan diyetin verdiği sonucun çok kısa sürede olması tercih sebebidir. Handikapları göz önünde bulundurulması dikkatli şekilde uygulanması gereken bir diyettir.
  Şok Diyetin Handikapları


  En büyük handikaplarından biri yapılan diyetin kilo vermek için yağları yakmadığı bunun yerine vücuttaki suyu atmasıdır. Kilo verdiğini düşünen kişiler aslında vücuttaki fazla suyu atmışlardır. Şok diyet uygulanmasının vücutta bıraktığı kötü etkilerden biride verildiği düşünülen kiloların alt yapısı sağlam olmaması nedeniyle diyet bırakılır bırakılmaz geri alınmasıdır. Bir anda vücudun aşırı aç bırakılması da vücutta ters etkilere ve kalıcı zararlara yol açabilir. Tansiyon, kalp gibi hastalıkları tetikleyen şok diyetlerin uygulanmasında bazı noktalar iyi şekilde değerlendirilmeli buna göre uygulanmalıdır.
  Şok Diyetin Sağladığı Yararlar


  Yağ yakıp kilo vermede karşılaşılan en büyük sorun vücudun her yapılan şeye karşı aldığı önlemdir. Kilo vermek için diyet ve spor yapan kişiler bir süre sonra vücudun buna karşı direnç göstermesi ile kilo veriminin durakladığını görürler. Bunun nedeni vücudun bu duruma karşı kendini koruması ve yağ yakımını zorlaştırmasıdır. Şok diyetin büyük faydası burada görülür. Çok kısa sürede kilo vermek amaç olan şok diyetlerde vücudun buna karşı bir savunma göstermeden istenen yağlar ve kilolar verilir. Vücudu şaşırtan bu yöntem ile vücut hazırlıksız yakalanır ve kilo kaybı yaşanır.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: Haz 17, 2017

Bu Sayfayı Paylaş