Yurt dışından telefon getirme süresi

'Telefon&Tablet' forumunda berna tarafından Şub 7, 2017 tarihinde açılan konu

1. berna

berna Editör Bilirdişi Makaleci

Ben yurt dışında yaşıyorum ve türkiye'ye iphone getirmek istiyorum. yılda kaç kez telefon getirme hakkım var ve kayıt ettirmem gerekiyor mu?

2. admin

admin Amele Site Yetkilisi

Merhaba Berna,

Ben de yurt dışında yaşıyorum ve iki yılda bir kez telefonunuzu kaydettirme hakkınız var. Ama tam olarak iki yıl tutarında gün olarak saymayacaksınız.

Mesela 2016 kasım ayında telefonunuzu getirip kaydettirdiniz diyelim,

düz mantıkla 2018 kasım ayını beklemeniz gerekmiyor. 2018 yılının ilk gününde de kaydettirebilirsiniz.

Bunu yapmadan önce e-devlet şifreniz varsa e-devlet sayfanızdan kontrol etmenizi öneririm. ayrıca vergi dairesine gitmenize gerek yok. İnternet üzerinden de verginizi ödeyip kaydettirebilirsiniz.

Eğer telefonunuzla gelip kısa bir süre sonra dönecekseniz kaydettirmeniz mantıksız olur. zaten iki aylık bir süre devlet size müsaade ediyor. ama kesin dönüş yapılacak veya birine hediye edilecekse yukarıdaki bilgiler ışığında bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Son düzenleme: Şub 8, 2017
    berna bunu beğendi.
  3. odesa

odesa Üye

merhaba yurt dışından tablet getirtme de c3p telefonu gibimi e devlet şifresi almak mecburimi

4. Semra

Semra Aktif Üye

Tabletinizde 3g özelliği varsa gerekebilir. Ama sadece tabletse sıkıntı olmaz sanırım. Çünkü sim kart takmak zorunda değilsiniz.

Bu Sayfayı Paylaş