Zayıflama İlaçlarının Zararı Var Mıdır?

'Güncel diyet haberleri' forumunda kadin tarafından Nis 18, 2017 tarihinde açılan konu

 1. kadin

  kadin Bilirdişi Makaleci

  kadin Yeni bir yazı yayınladı

  Zayıflama İlaçlarının Zararı Var Mıdır?
  [​IMG]


  Aşırı kilolar insanlar için her yaşta ortaya çıkabilecek sorunlardan birisidir. Zayıflama konusunda uygulanan birçok yöntem vardır. Diyet, spor ve bitkisel yöntemlerin haricinde tıbbi imkanların gelişmesi ile birlikte birçok tıbbi yöntem de uygulanmaya başlamıştır. Özellikle çeşitli zayıflama hapları bu konuda insanlar tarafından özellikle ilgi görmeye başladı. Bu tarz ilaçların en çekici yönü ise, hiçbir çaba harcamadan kısa sürede kilo vermeye yardımcı olmasıdır. Ancak bu konuda uzmanların onaylamadığı bazı ürünler insanlara yönelik ciddi tehdit oluşturabiliyor.

  Özellikle Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmadan birçok reçetesiz ilaç piyasada satışa sunulmuştur. Bu tarz ürünlerin kullanımı sağlık açısından birçok sorun oluşturuyor.
  Kalp Krizi Riskine Dikkat


  Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmayan birçok zayıflama hapı, insanlarda kalp krizinin ciddi bir tetikleyicisi oluyor. Özellikle kalpten rahatsızlığı olan ve devamlı ilaç kullanan kişilerde bu sorun daha da artıyor. Bu konuda alınabilecek en büyük önlem, zayıflama ilaçlarını kullanmadan önce bir doktora başvurmaktır. Yasaklı olmasına rağmen piyasada halen satışı devam eden bu tarz ürünler, kalp sağlığınız ciddi derecede riske atıyor.
  Zayıflama Ürünleri Bağımlılık Yapabiliyor


  Piyasada satışı devam eden birçok zayıflama ürünü, içerisinde amfetamin ve antidepresan gibi bağımlılık yapan madde barındırabiliyor. Bu tarz ilaçların devamlı kullanılması insanlarda belirli ölçülerde bağımlılık oluşturabiliyor. Bu açıdan kullandığınız ilaçların içeriğine mutlaka dikkat etmeli ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olduğuna dikkat edin.
  Diğer Yan Etkiler


  Bunların haricinde zayıflama ürünleri birçok hastalığa neden olabiliyor. Bunların en başında ise kabızlık, mide ağrısı, baş ağrısı rektal kanama, böbrek problemleri, uykusuzluk geliyor. Bu tarz sorunlarla uğraşmamak için mutlaka her zayıflama ürününü uzman kontrolünde almak gerekiyor. Uzmanlar zayıflama ürünlerinin yan etkileri konusunda sizleri daha da bilgilendirecek ve uygulamanız gereken tedavi yöntemi konusunda sizlere yol gösterebilecektir.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: Haz 17, 2017
  Yeşil bunu beğendi.
 2. Maya

  Maya Sağlam üye

  O kada uyarı yapılıyor bunlar hakkında ama hala talep var...
   

Bu Sayfayı Paylaş