Zayıflama Ürünleri Kilo Verme Adına Gerçekten Faydalı Mı?

'Güncel diyet haberleri' forumunda kadin tarafından Nis 14, 2017 tarihinde açılan konu

 1. kadin

  kadin Bilirdişi Makaleci

  kadin Yeni bir yazı yayınladı

  Zayıflama Ürünleri Kilo Verme Adına Gerçekten Faydalı Mı?
  [​IMG]


  Kilo sorunu olan ve fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişiler zayıflamak için birçok yöntem deniyorlar. Bu yöntemlerden bir tanesi de zayıflama ürünleridir. Zayıflama süreci her kişi de aynı şekilde seyretmez. Kişilerin metabolizma yapısı ve bünyeleri birbirinden farklılık gösterdiği için kişilerin bünye ve metabolizma yapılarına göre zayıflama yöntemleri kullanılır. Kilo verme adına kullanılan yöntemlerden birisi de zayıflama ürünleridir.
  Zayıflama Süreci Nasıl İşler?


  Kilo sorunu olan kişilerin zayıflama sürecinde tüm bölgelerinin aynı oranda kilo vermesi gerekiyor. Bu süreç içerisinde kontrollü zayıflama yöntemleri denenmelidir. Çünkü zayıflama sürecinde vücudun birçok organı olumlu ya da olumsuz olarak bu durumdan etkileniyor. Zayıflama ürünleri kişilerde ani kilo kaybına neden olduğu için organlar üzerinde hasara neden olabiliyor. Hızlı kilo vermek sağlıklı bir zayıflama yöntemi değildir. Yavaş ancak kontrollü kilo vermek hem zayıflamaya neden olduğu gibi hem de organların bu yeni duruma ayak uydurmaları konusunda büyük fayda sağlayacaktır.
  Zayıflama Ürünlerinin Zararları Nelerdir?


  Kilo vermek için zayıflama ürünü olarak piyasada yer alan ürünler birçok kişinin sağlığını olumsuz yönde etkiliyor. Bu nedenle kilo sorunu olan kişilerin zayıflama süresine başlamadan önce doktor ve diyetisyen önerileri ile işe başlamaları sağlıkları açısından oldukça önemlidir. Zayıflama ürünleri kişilerde kontrolsüz zayıflamaya neden olduğu için ani kalp krizi, organ hasarı gibi birçok olumsuz duruma neden olabiliyor. Bu nedenle kişi öncelikle kendisinin metabolizma ve bünye durumunu iyi bilmesi gerekiyor. Bunun için de uzman bir doktora ve diyetisyene başvurarak zayıflama yöntemlerini uzman eşliğinde belirlemesi gerekiyor. Zayıflama yöntemlerinin en etkilisi hiç kuşku yok ki doğal ürünlerdir. Doğal ve bitkisel ürünler ile sağlıklı kilo vermek mümkün olduğu gibi organların hasara uğraması gibi bir durum da söz konusu değildir.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: Haz 17, 2017
 2. Maya

  Maya Sağlam üye

  Bu zayıflama ürünleriyle ilgili defalarca uyarıcı haberler yapıldı..tüm bu tehlikeli durumları bilip hala talep edenlere hayret ediyorum...yıllardır taşıdıkları kiloları istiyorlarki bi kaç ayda versinler...bu mümkünmü ...mümkünse ne kadar sağlıklı...nice genç insanlar bu yüzden hayatını kaybetti..yazık valla...
   

Bu Sayfayı Paylaş