Zayıflatan Baharatlar Listesi

'Güncel diyet haberleri' forumunda kadin tarafından Nis 24, 2017 tarihinde açılan konu

 1. kadin

  kadin Bilirdişi Makaleci

  kadin Yeni bir yazı yayınladı

  Zayıflatan Baharatlar Listesi
  [​IMG]


  Kadın, erkek herkesin başının belası olan kilolardan kurtulma için çeşit çeşit diyetler uygulanıp sürekli spor salonlarına taşınıyor insanlar. Belirli oranlarda yardımcı olan bu yöntemler uzun sürede etki ederken esas yok edilmesi gereken vücut yağlarında yeteri kadar etkili değil. Zayıflamanın esas amacı vücuttaki fazla yağları yok etmekte olmalı. Yağlarla beraber vücuttaki ödem ve toksinlerin atılması için spor ve diyet yanında çok etkili olan bazı baharatlar var. Sağlığa birçok yararı olan baharatların bazılarının zayıflama için yaptığı katkı çok fazla. Bazı karışımlar ile ya da başlı başına kendisi kullanılan baharatlar ile kısa sürede zayıflamak mümkün. Zayıflatan baharatların listesi oldukça uzun bunların nasıl kullanılması gerektiği bilindiği anda istenilen sonuçları kısa sürede alınır.
  Metabolizmayı Hızlandıran Baharatlar


  Vücuttaki yağlardan ve fazla kilolardan kurtulmak için önemli olan konulardan biri olan metabolizmanın hızlandırılmasını sağlayan baharatlardan biri Zencefil. Başta mide rahatsızlıkları olmak üzere birçok problem için ilaç niteliği taşıyan zencefil metabolizmayı hızlandırmada da çok etkili. Zerdeçalda metabolizma hızlandırıcı etkiyi gösteren baharatlar arasında. Zerdeçal bir taraftan da vücudun mikroplara karşı doğal savunma kurmasını sağlıyor.
  Yağ Yakıcı Baharatlar


  Doğrudan vücuttaki yağları yakmayı hedef alan baharatlar var. Bunların kullanımı zayıflamada hedef olan yağlar için birebir etki sağlar. Kalp ve damar içinde oldukça etkili olan sarımsak doğal antibiyotik etkisi yaratması ile bilinir. Limon ve sarımsağın bir arada kullanılması yağ yakıcı etki yaratır. Midesi hassas olanların dikkatli kullanması gereken pul biberin yağ yakıcı etkisi söz konusu kullanım oranının çok aşırıya kaçılmaması gereken pul biber yağ yakmada en etkili silahlardandır. Çok fazla bilinmeyen bir baharat olan hardal tohumu uyku düzeni sağlarken yağ yakmak için kullanılabilen bir baharattır.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: Haz 17, 2017
 2. Maya

  Maya Sağlam üye

  Zencefili şiddetle tavsiye ediyorum...
   
 3. Havin

  Havin Sağlam üye

  sarimsagin yag yakici etkisi oldugunu hic duymamistim sasirdim dogrusu
   

Bu Sayfayı Paylaş