zeytin yaģıni vücuda sürmenin faydaları

'Genel soru ve paylaşımlar' forumunda Pepiliii tarafından Tem 8, 2017 tarihinde açılan konu

1. Pepiliii

Pepiliii Sağlam üye

Kizlar bir sitede okuduģum yazıyı sizlerle paylasmak istedim.. zeytinyaginin faydalari saymakla bitmezken vücudumuza sürdüğümüzde bakın nelere iyi geliyormuş benim icin sanirim en cok ihtiyacim olan dogum catlaklarinin giderilmesinde fayda sagladigi olacak.. bunu deniycem lutfen sizde sonuna kadar okuyun mutlaka isinize yarayacak maddeler bulacaksiniz :)

..İşte Firenze’nin sözünü ettiği zeytinyağını dıştan sürmekle elde edilen faydalardan bazıları:

• Cilde ve saça inanılmaz güzellik katar. Kuru cildi canlandırır, kırışıklıkları azaltır. Zeytinyağı cildi yumuşatır ve esnek, pürüzsüz bir görünüm verir.
    • Uzun süre ayakları üzerinde kalanlar için müjde: Zeytinyağı yorgun ayakları dinlendirir ve canlandırır. Zeytinyağının mükemmel yumuşatma ve nemlendirme kapasitesi vardır. Çatlak ve kuru ayakları tedavide birebirdir.
    • Vücut masajı zeytinyağı ile yapıldığında kan dolaşımını artırır ve dokulara oksijen taşır.
    • Zeytinyağı sabunu doğal, saf bir temizleyicidir ve vücudu nemlendirir. Yumuşatıcı ve rahatlatıcı etkisi sayesinde cildi ve saçları temizlerken yumuşatır, nemlendirir. Aynı zamanda her tür hassas cilt için bile güvenlidir.
    • Zeytinyağı traş edilecek bölgeyi yumuşatma ve rahatlatmada birebirdir.
    • Kurumuş ve çatlamış dudak için merhem olarak kullanılabilir.
    • Kurumuş saçların dayanıklılığını ve esnekliğini artırır.
    • Saçtaki kepeği ve dökülmeyi engeller. Saçı parlatır.
    • Tırnakları güzelleştirir ve güçlendirir.
    • Banyo suyuna katıldığında canlandırır ve yumuşaklık sağlar.
    • Zeytinyağı ile doğum çatlakları azaltılabilir.
    • Emzirenler için en iyi göğüs ucu bakımı zeytinyağı ile yapılır.
    • Bebeklerin poposundaki pişiğe ve başlarındaki konak problemlerine çok iyi gelir.
    • Bebeğe zeytinyağı ile uygulanan masaj sağlıklı ve canlandırıcıdır.
    • Ellerdeki, derideki veya saçtaki boyayı çıkarmakta kullanılır.
    • Soğuktan donmaya karşı koruyucudur.
    • Kesiklerde ve su toplanmasında faydalıdır. Acılı güneş yanıklarında kızarmış deri zeytinyağı ile ovularak rahatlatılabilir.
    • Kuru ve çatlak ciltlere yararlıdır.
    • Kas kramplarını tedavi eder.
    • Sivrisinekler zeytinyağı sürülmüş cildi ısırmazlar.
    • Keneleri etkisiz hale getirir.

Yesemen bunu beğendi.
  2. Havin

Havin Sağlam üye

Hakikaten bende bu kadar faydasi oldugunu bilmiyordum tşkler pepilii bizimle paylaştığın icin

3. Pepiliii

Pepiliii Sağlam üye

Rica ederim. Bende bilmiyordum tesadufen buldum.. cok guzel faydalari varmis :)

Havin bunu beğendi.
  4. Maya

Maya Sağlam üye

Ben kullanıyorum...ama bu aralar çok sıcak kulllanmıyorum...cildiniz çok güzel oluyor...yumuş yumuş ipek gibi oluyor.. kesinlikle tavsiye ederim...ve en önemlisi kışın kullandığınızda üşümüyorsunuz...kadın erkek bebek herkes kullanmalı.. okula giden çocuğunuz varsa kışın mutlaka kullanın daha az üşürler.. eskiden soğuk iklimlrrde yaşayan insanlar hayvan yağı sürerlermiş soğuktan korunmak için.

5. Pepiliii

Pepiliii Sağlam üye

Peki aklima birsey takildi.. ben kizima bebe yagi suruyorum her banyodan sonra.. zeytinyagi sursem ilerideki zamanlarda vucudunda tuylenme yaparmi acaba

6. Maya

Maya Sağlam üye

Buralar ćok sıcak olduğu ićin ne bebe yağı ne de zeytin yağı kullaniyorum...sadece altına zeytinyağı kullaniyorum...pişik kremi işe yaramadı çünkü.. sen bilirsin ama zeytinyaği daha iyi düşünüyorum...kıl yapısı güçlüyse ne yaparsan yap değişmiyor... ama doğal zeytinyağı olsun...

Yesemen bunu beğendi.
  7. Birdost

Birdost Sağlam üye

Ben her banyodan sonra vücuduna zeytinyağı sürdum bebeğimin 6 ay boyunca.. karnı ağrıdiginda kasıklarina zeytinyağı ile masaj yaptım.zeytinyagini zaten vücut hemen emiyor sürunce.pepili aksine tuylenme yapmaz cildi ipek gibi olur.Doğal olmasına önem göstermek lazım ayrıca.hic Bebe yağı kullanmadim hep zeytin yağı hala da ara ara zeytinyağı sürerim bebeğime banyo sonrası.Annem cildi güzel olsun diye her banyo sonrası sürmemi söyledi. (Hâliyle Egeli olunca zeytinyağını yedigimiz yetmez her yerimize kullanırız [emoji2])

Benim SM-N9000Q cihazımdan bilirdisi.com uygulamasıyla gönderildi.

Bu Sayfayı Paylaş