in ,

Göz Altı Morlukları Neden Oluşur, Nasıl Tedavi Edilir?

Genç ve etkileyici bakışlar için sağlıklı bir göz ve göz çevresi son derece önem taşır. Bu nedenle pek çok kadın göz altı morlukları, torbalı ve şişliklerinin tedavisi için çeşitli yöntemlere başvurur.

Bu yazımızda göz altı problemlerinin oluşumuna neden olan etkenlerden ve tedavi yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Göz Altı Problemleri Neden Oluşur?

Göz altı problemlerinin oluşumana neden olan etkenler temel olarak üç kategoriye ayrılır. Bunlar genetik yatkınlıklar, çevresel ve hormonal etkenlerdir. Çevresel ve hormonal etkenler;

  • Yaşın ilerlemesi
  • Uykusuzluk
  • Yorgunluk
  • Stres
  • Yetersiz su tüketimi
  • Aşırı tuz tüketimi
  • Bazı hastalıklar

vb. etkenlerdir. Göz altı morluk, torba ve şişliklerinin tedavisi için öncelikle soruna neden olan etken tespit edilmeli, mümkünse ortadan kaldırılmalı değilse etkileri en aza indirilmelidir.

Gerekli önlemler alındıktan sonra göz altı problemlerinin çözümü için kullanacağınız ek yöntemler ile etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Siyah Çay

Siyah çay göz altı morluk, torba ve şişliklerinin tedavisinde son derece etkin bir madde olmasının yanında gözde enfeksiyona bağlı olarak ortaya çıkan göz nezlesi, arpacık gibi sorunların da önüne geçer.

Siyah çay kullanarak göz altı problemlerinin tedavisi için poşet çay kullanabileceğiniz gibi toz çayı gazlı bez ya da tülbente sararak da kullanabilirsiniz. her iki durumda da çayı buzdolabına koyarak soğumaya bırakın. Daha sonra göz altlarına uygulayarak 10 dakika süreyle bekletin.

işlemi günlük olarak tekrar etmeniz özellikle göz altı şişliklerinin tedavisinde etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Salatalık

Salatalık göz altı problemlerinin çözümünde en yaygın kullanılan ürünlerden biri olup yoğun bir nemlendiricidir. Göz altı morluk, şişlik ve torbalarını tedavi etmenin yanında düzenli kullanımda yaşın ilerlemesine bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklık, kaz ayağı gibi sorunların çözümüne de yardımcı olur.

Salatalık ile göz altı problemlerinin çözümü için salatalığı dilimleyerek ya da püre haline getirerek kullanabilirsiniz. Her iki durumda da  buzdolabına alarak soğumasını bekleyin. Daha sonra göz altlarınıza ve isteğe bağlı olarak kaz ayaklarınıza uygulayarak 15 dakika bekletin. İşlemi günlük olarak tekrar edebilirsiniz.

Bu yöntemlerin yanında göz altı problemlerinin çözümü için sağlıklı ve yeteri kadar uyumanız son derece önem taşır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Melisa Yağının Faydaları

Saçlar Nasıl Hızlı Uzatılır?