in ,

Gözaltı Torbalarına Sıcak Su

Özellikle bayanların en büyük sorunu olan gözaltı torbalarına sıcak su kompleksi uygulayarak bu torbaların oluşmasında ve giderilmesinde en etkili çözümlerden birisidir. Gözaltı torbalarının oluşmasına neden olan faktörler stres, uykusuzluk, alkol tüketimi, fazla kafein tüketilmesi, solunum yolu rahatsızlıkları ve yorgunluk gözaltı torbalarının oluşmasına neden oluyor. Gözaltı torbalarından kurtulmak için yapılan bazı uygulamalar işe yarıyor. Bu tavsiye edilen be uygulanan yöntemlerden bazıları şöyledir. Sıcak suya batırılıp sıkılan havlu göz üzerine konulur ve beş dakika kadar bekletilir ve bu uygulama her akşam yatmadan önce yapılır. Gözaltı torbaları için ayrıca jel sürülerek ve bu jelin üzerine sıcak havlu konularak da yapılmasında etkilidir.

Sıcak Poşet Çay Uygulaması

Gözaltı torbalarına iyi gelen bir diğer uygulama sıcak poşet çay uygulaması. Bu uygulama göz üzerine konulur ve yirmi dakika bekletilir. Bu uygulama her akşam düzenli olarak yapıldığında gözle görülür derecede gözaltı şişliklerinde azalma oluyor. Özellikle bu uygulama gözde yirmi dakikadan fazla durmamalı yirmi dakikadan fazla durduğu zaman ciltte leke yapıyor. Çayın faydalarından bir diğeri ise gözde oluşan iltihaplara iyi gelir ve tedavi etme özelliğine sahiptir. Ayrıca çay gözaltında oluşan morlukların giderilmesinde de etkilidir. Poşet sıcak çay uygulamasından sonra birer dilim salatalık gözlerin üzerine konularak doğal olarak gözaltlarının nemlenmesine yardımcı olur. Bu şikâyeti olan bireyler yaptıkları uygulamalar sonucunda şikâyetleri halen devam ediyor ise sağlıkları ile yolunda gitmeyen problem olduğuna işaret eder.

Gözaltı Şişliklerinden Kurtulma Yolları

Gözaltı sisliklerinden kurtulmak için şikâyeti olan bireyin en az yedi veya sekiz saat uyuması gerekiyor. Özellikle göz çevresi için nar çekirdeği yağı gözaltı morluklarının tedavisinde kullanılıyor. Gözaltı torbası ve morluğundan şikâyetçi olan bireyler düzenli olarak sebze ve meyve tüketerek sağlıklı beslenmesi en etkili yoldur. Ayrıca bol sıvı tüketimi bu şikâyeti olanlar için faydalıdır. Gözaltı torbalarında meydana gelen şişkinliklerin düzensiz uyku ve dengesiz beslenme alışkanlarından kaynaklandığı da uzmanlar tarafından belirtiliyor. Bu nedenle sağlıklı beslenme ve düzenli uyku önlemleri ile gözaltı torbalarından kurtulmak mümkün.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Diyet ile Birlikte Uygulamanız Gereken Egzersizler

Yemek Seçenler ile Diyet Yapmanın Zorlukları