in ,

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj gerek günlük hayatta gerekse özel gecelerde daha bakımlı ve güzel görünmenin etkili yollarından biri. Ancak makyajla etkili sonuçlar alabilmek için doğru ürünleri, renkleri ve teknikleri kullanmak son derece önem taşıyor. Aksi halde yaptığınız makyaj beklentilerinizi karşılamayacaktır.

Bu yazımızda adım adım günlük makyaj nasıl yapılır sorusunun cevabını bulacaksınız.

Nemlendirme

Eğer her gün makyaj yapıyorsanız hem makyajınızın daha profesyonel görünmesi hem de cildinizin erkenden yaşlanma belirtileri göstermemesi için nemlendirme aşaması hayati önem taşır. Bu nedenle makyaja başlamadan önce cildinizi masaj yaparak yoğun bir şekilde şekilde nemlendirin. Nemlendirirken cildinize masaj yapmak kan akışını hızlandırarak bir yandan hücre yenilenmesini desteklerken öte yandan cildinizin makyaj ürünleri ile daha iyi bütünleşmesini sağlar.

Makyaj Bazı

Makyaj bazı cildinizi makyaja hazırlar ve makyajınızın gün boyu ilk halini korumasını sağlar. Bu nedenle ten makyajı öncesi mutlaka makyaj bazı kullanın.

Göz Makyajı

Günlük makyaj için sade ve iddasız bir göz makyajı yapmakta fayda vardır. Bunun için nude renk far ve ince bir eyeliner tercih edebilirsiniz. Eğer kirpiklerinizi dolgun seviyorsanız iki kat maskara uygulayabilirsiniz ancak günlük görünüm için çok abartılı duracağından takma kirpik kullanmaktan kaçının.

Ten Makyajı

Ten makyajınız ile kusurlarınızı kapatıp, güçlü yanlarınızı ön plana çıkarmaya çalışırken doğal görünümden uzaklaşmamaya da özen gösterin. Bunun için ten makyajınıza ince yapılı bir fondöteni ıslak bir makyaj süngeri ile tampon hareketlerle uygulamak suretiyle başlayın. Eğer cildinizde ciddi iz ya da kızarıklıklar yoksa fondöten kullanmadan da ten makyajınıza devam edebilirsiniz.

Fondöteni uyguladıktan sonra göz altlarınıza hem göz çukurları ve morluklarını kapatmak hem de aydınlatmak için kapatıcı uygulayın. Islak bir süngerle yaydığınız kapatıcıyı transparan pudra ile sabitleyin.

Daha sonra yüzünüzü boyutlandırmak için hafif bir kontür yapın ve kontürünüzü bronzer ile ısıtarak yüzünüze canlılık katın. Bu canlı ve genç ifadeyi tamamlamak için şeftali tonlarında bir allık ve ten renginizin tonlarında bir aydınlatıcı uygulamayı ihmal etmeyin.

Son olarak rujunuzu uygulayın ve isteğe bağlı olarak makyajınızı makyaj sabitleme ürünleri ya da gül suyu gibi doğal ürünler kullanarak sabitleyin.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Bebeklerde Kuru Öksürük: Nedenleri ve Tedavisi

Yaza Uygun Örgü Saç Modelleri