in ,

Günlük Pedlerdeki Büyük Tehlike

Günlük Pedlerdeki Büyük Tehlike

Günlük Pedlerdeki Büyük Tehlikeler Nedir?

Günümüzde teknolojiye paralel olarak üretilen ürünler hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Hele ki bu sağlığımıza ve günlük hayatımıza fayda veren ürünler olunca teknolojiyi alkışlamamak elde değil tabi. Fakat teknolojinin bize kazandırdığı ve  günlük hayatımızı kolaylaştırdığını sandığımız ürünler her zaman “Faydalıdır” demek kolay olmuyor. Bunlardan biri de “Günlük pedler”. Bu yüzden de araştırma konumuz belli oldu; Günlük Pedlerdeki Büyük Tehlike!

Çoğu kadın için kurtarıcı olarak bilinen günlük pedler gerçekten yararlı mı , uzun vadede bir zararı var mıdır? Yazımızın devamında…

Esasen adet dönemi öncesi artan akıntıya karşı üretilen fakat adından da anlaşılacağı üzere günlük olarak kullanılan bu pedler sağlığımız açısından büyük tehlike arz ediyor.

Her gün kullanılan günlük pedler vajinada bakteri üreterek enfeksiyona davetiye çıkarıyor. Ayrıca genital aknelere ve mantarlara da sebebiyet veriyor.

Peki Neden?

  • Pedlerin altında bulunan yapışkan plastik bantlar vücuda temas ediyor ve genital alanın nefes almasını engelliyor.
  • Gün içerisinde her kadın akıntı yaşar. Bu akıntı kötü bir hissiyat yarattığı için günlük pede yönelir. Ancak günlük ped üzerindeki akıntı gün boyunca genital alanınızla temas halinde olarak o bölgenin nemli kalmasına sebep oluyor. Bakteriler için de nem ve sıcaklık mükemmel bir mekandır. Bu da mantar ve enfeksiyona yol açıyor.
  • Pedlerin nefes aldığını ve süper emici olduğunu iddia edenler maalesef ki bu özellik için kimyasal kullanmak mecburiyetindeler. Bu sebepten vücudumuzun en hassas bölgesi kimyasala maruz kalıyor. Kimyasal – Nem – Sıcaklık üçlüsü içinde sağlık biraz zor.

Ne yapmalıyım, diye sordugunuzu duyar gibiyim.

Illa günlük ped kullanma taraftarıysanız % 90-95 i pamuktan üretilen kaliteli pedleri tercih edin. Pamuğun emiciliği sayesinde genital alanınız kuru kalacak ve daha az tahriş yaşanacaktır. Bir başka tavsiye; pamuk yüzdesi fazla tamponlar kullanabilirsiniz

Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

dudak bakımı

Doğal Dudak Bakımının Püf Noktaları

Vajinada Kötü Koku Nasıl Giderilir?