in ,

Güzellik Hakkında Bilinmesi Gereken Doğrular

Güzellik, kadınlar arasında çok önem verilen ve özen gösterilen bir konudur. Güzel olduğunu bilen kadın, bakımlı kadın her zaman kendinden emin olur ve daha dik durur. Çok önem verilen güzellik ile ilgili doğru bilinen yanlışlar vardır, sürekli tekrar ettiğimiz fakat doğru olmayan davranışlar nelerdir, Güzellik Hakkında Bilinmesi Gereken Doğrular

Parfüm; Parfümü kulak arkasına sıkanlar vardır, fakat kulak arkasına parfüm sıkmak yanlıştır, buraya sıkılan parfümün kokusu değişebilir. Yapılan incelemelere göre dirseklere ve el bileklerine sıkılan parfüm daha etkili olabiliyor.

Fondöten; Fondöten kullanırken yüzün tamamına yedirmek için uğraş verilir, derinin tamamına sürülen ve kaplayan bir fondöten ile doğal olmayan bir görünüm elde edilir. Bunun yerine doğru renkte bir fondöten seçerek sadece ihtiyacı olan bölgelere sürmek daha doğru olur.

Sivilceler; Çikolata yemenin sivilce yaptığı düşünülür fakat aslında sivilceleri yapan çikolata değildir. Çikolata yeme isteğinin hormonların değiştiği dönemlere denk gelmesi ile bu dönemlerde hormonlar sivilce oluşumunu arttırır. Ayrıca hormonlar çikolata yeme isteğini de arttırdığı için ikisi aynı zamanda olduğundan sivilceler artar, aslında sivilceleri çoğaltan hormonlardır.

Uçları kırılmış saçlar; Güneşin etkisiyle, kimyasal ürünlerin etkisiyle saçlar yıpranır ve uçlarında kırıklar oluşur. Çeşitli bakım ürünleri ve serumların kırıkları giderdiği ve onardığı söylenir fakat bu bilgi yanlıştır. Kırıklar sadece uçlardan kesilerek onarılabilir.

Güneş Kremi; Cildi güneşin zararlı ışınlarından korumak gerekir, güneş ışınları cilt üzerinde olumsuz etkiler gösterir. Güneş ışınları ciltte kırışıklık ve yaşlanma oluşturur. Çocuk yaştan itibaren güneş kremleri kullanarak güneşin zararlı etkilerini azaltabilirsiniz. Kış günlerinde bile güneş kremi kullanmak gerektiği vurgulanıyor, böylece uzun süre kalıcı bir cilt güzelliğine kavuşabilirsiniz. Yaz aylarında ise birden fazla tekrarla güneş kremi kullanmak gerekiyor. Yazın güneş daha etkili olduğu için bir defa kullanmak yetersiz kalabilir.

Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Yanlış Beslenmenin Oluşturabileceği Sıkıntılar

Cilt Bakımı