in

Hamile Bayanların Uzak Durması Gereken Güzellik Önerileri

Güzel görünmek bayanlar için son derece önemlidir. Hamilelikte bile kadınlar güzelliklerini yansıtmak için birçok yola başvurular. Bu yüzden çoğunlukla kimyasal ürünleri tercih ederler. Hamile kadınların genellikle sağlıklı ve düzenli beslenmeden geçmektedir. Öncelikle hamile bayanların uzak durması gereken güzellik önerileri vücutlarının güzel görünmesini sağlamalarıdır. Bunun içinde öncelikle damar sağlığına dikkat etmeleri gerekir. Çünkü hamilelik döneminde oluşan damar hastalıklarından olan varisle savaşmak için C vitamini kullanımı artırılmalıdır ve sağlıksız gıdalardan, yağlı yiyeceklerden uzak durulmalıdır.

Hamilelikte Kimyasal Etkenler

Hamilelikte oluşan tüylenme problemleri bayanların en sık yaşadığı problemlerdendir. Bu döneme oluşan tüylenme sorunuyla baş etmeniz için kimyasal içerikli ürünler kullanmamaya özen göstermelisiniz. Tüy dökücü kremler veya lazer yöntemleri hamilelik döneminde kullanılmamalıdır. Ağda, jilet gibi ürünlerin kullanılmasında sakınca yoktur. Hamilelikte vücutta güneşe maruz kalan bölgelerde meydana gelen renk değişimleri için doğal yöntemler kullanılabilir. Dışarı çıkarken güneş kremleri kullanmak ve geniş kenarlı bir şapka kullanmak gerekir.

Hamilelik döneminde kullanılan cilt bakım ürünleri yağsız nemlendirici ve temizleyiciler olmalıdır. Çünkü hamilelikte hormonların etkisiyle vücut fazlaca yağlı görünecektir. Bu yüzden yağlanmayı önleyecek ürünler kullanılmalıdır. Hamilelik döneminde kadınların en çok etkileşim içinde olduğu bölge saçlarıdır. Bu yüzden saç boyası, kalıcı permalar yaptırılır. Ama hamilelik döneminde uzak durulması gerekenlerin başında saç boyası gelir. İçeriğinde bulunan zararlı maddelerin bebeği direk etkilediği ispatlanmıştır. Hatta bu maddeler diğer saç bakım ürünlerinde de bulunduğundan saç bakım ürünleri alırken doğal olanları tercih edilmelidir. Hamilelik döneminde bronzlaşırken kesinlikle sprey bronzlaştırıcılar tercih edilmemelidir. Bu ürünler vücut ısısını arttırdığı için çeşitli reaksiyonlara neden olabilirsiniz. Hamilelik dönemi kadınların en hassas olduğu dönemlerden biridir. Bu yüzden normal zamanlarda kullandığı makyaj ürünlerini aşırı bir şekilde kullanmamalıdır. Fondöten gözenekleri kapattığı için uzun süreli olarak vücutta kalmamasına özen göstermelisiniz. Hamilelikte paraben içeren kozmetik ürünlerinden uzak durulmalıdır. Güzel görünmeye çalışılırken bebeğinizin sağlığını tehlikeye atmamalısınız.

Hamilelik Sürecinde

Hamilelik döneminde bayanlar güzelliklerini korumaya çalışırken hem kendi vücutlarını hem de bebeklerinin hayatlarını tehlikeye sokacak ürünlerden uzak durmalıdır. Bu ürünlerin kullanımından gerçekleşen olumsuz sonuçlara karşı doktora danışmalıdırlar.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Gözaltı Torbalarını 5 Dakikada Yok Edin

Makyaj Ürünleri Cildi Tahriş Eder mi?