in ,

Hangi Yağ Cilt İçin Yararlıdır?

Cilt bakımına önem verenler, bu yazda cilt bakımlarında hangi yağın ciltlerine faydalı geleceğini eminiz ki düşünüyorlardır. Peki, Hangi Yağ Cilt İçin Yararlıdır? bu sorunun cevabı aşağıda mevcuttur. Umarız bu yağlar sayesinde cildiniz güzelliğine kavuşur.

Badem Yağı

Badem yağı yaşlanma etkilerini geciktirmesi bakımından deformasyona uğramış yıpranmış ciltlere hitap etmektedir dersek yalan olmaz. Badem yağı cildin nemlenmesin de önemli bir etkiye sahip. Sizde cildinizin kuru olmasından cildinizdeki rahatsız edici kırışık görünümden şikâyetçiyseniz badem yağını denemelisiniz.

Hindistan Cevizi Yağı

Yine kuru ciltler için bir diğer yağımız da Hindistan cevizi yağıdır. Cildiniz için iyi bir nemlendirici olan Hindistan cevizi yağı birçok kozmetik ürününde de yer almaktadır. Yaşlanmayı geciktirici etkilere sahip olan Hindistan cevizi yağının kıl köklerini beslediği için ciltte tüylenme yapabileceği de unutulmamalıdır.

Biberiye Yağı

Evet biberiye yağının cildi mikroplardan bakterilerden temizleme özelliği bulunmaktadır. Bu sebeple sivilceleriyle ve siyah noktalarıyla başı dertte olanlar kullanabilirler. Ayrıca yine biberiye yağı da güzel bir sıkılaştırıcıdır. Sarkmış, yıpranmış, yaşlanmış ve ayrıca döküntü, kızarıklıklar olan ciltler için idealdir.

Buğday Yağı

Buğday yağı zengin içeriği ile kuru ve çatlak oluşumlu ciltler için etkili bir yağdır. Lekeli ciltlerde özellikle doğum ve güneş lekeleri olanlar buğday yağını denemelidir. Hücre yenileyici buyday yağının yara ve yanık problemlerinde olduğu gibi hamilelikte oluşan çatlakların giderilmesinde de oldukça etkili olduğu bilinmektedir.

Gül Yağı

Bu güzel kokulu yağ kuru, yağlı, karma vs. bütün cilt tipleri için uygundur. Hoş kokusunun yanında cilt temizliğinde oldukça etkilidir. Cildi ferahlatan ve yumuşatan etkisinin yanında sivilcelerden geriye kalan izlerini, doğum lekeleri ve oluşan çatlak görünümünü, yara izlerinin görünümünü en aza indirmede etkili olan yağlardan biridir gül yağı. Antiseptik özelliği de bulunan gül yağı cilt gözeneklerin de biriken yağ ve kirlerden dolayı oluşan zararlı bakterilerin sebep olduğu sivilce, siyah nokta gibi cilt sorunlarının önlenmesinde önemli etkiye sahiptir.

1 Yorum

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ten Renginize Göre Saçlarınızı Hangi Ton Sarıya Boyamalısınız?

Mutlu Çocuk Yetiştirmenin Yolları