in ,

İnstagram Makyajı Nasıl Yapılır?

İnstagram ya da fotoğraf makyajı, yüzünüzün fotoğraflarda kusursuz çıkması için belli tekniklerle yapılan bir makyaj modelidir. Günümüzde hemen her sosyal medya fenomeni instagram ya da diğer sosyal medya hesaplarında fotoğraf paylaşırken bu tekniği kullanır.
Siz de instagram ya da fotoğraf makyajının nasıl yapılacağını merak ediyorsanız cevabını bu yazımızda bulacaksınız.

Makyaj Bazı

Makyaj bazı her koşulda makyajın ilk adımıdır. Cildinizi makyaja hazırlar, uyguladığınız ürünlerin daha iyi sonuç vermesini ve daha süre bozulmadan kalmasını sağlar. Bu nedenle makyaj bazı olmaksızın makyaja başlamayın.
Baz seçiminizi yaparken cildinizin ihtiyaçlarını gö z önünde bulundurun. Cilt tipinize uygun olarak seçmediğiniz makyaj bazı makyajınızın yüzünüzde kuruyup dağılmasına ya da yüzünüzün gün içinde ve fotoğraflarda parlama yapmasına neden olabilir. Üstelik makyajınız kalıcı da olmaz. Bu nedenle makyaj bazı seçerken cilt tipinizi göz önünde bulundurun.
Buna ek olarak gözenek probleminiz varsa bu bölgelere de gözenek sıkılaştırıcı bir baz uygulamayı ihmal etmeyin.

Ten Makyajı

Ten makyajı için mutlaka yüksek kapatıcık veren HD bir fondöten kullanmalısınız. HD ürünler fotoğraf için özel olarak üretilip makyajınızın fotoğrafta yok gibi görünmesini sağlar.
İsteğinize bağlı olarak krem ya da likit formundaki fondöteninizi ıslak bir sünger yardımıyla tüm yüzünüze tampon hareketlerle yedirin.

Kontür

Kontür fotoğraf makyajının en önemli adımıdır. Son derece keskin ve yüz hatlarınızı güçlendirecek bir kontür hattı çizmeye özen gösterin. Kontür ürününü seçerken tercihinizi yine HD krem ürünlerden yana kullanın.
Fotoğraf makyajı için burun kontürü özellikle önemlidir. Burnunuz fotoğrafta ince ve kalkık çıkmalıdır. Bu nedenle burun kontürünü de unutmayın.

Aydınlatma

Aydınlatma, yüz boyutlandırmanın ikinci önemli adımı olup kesinlikle atlanılmalılıdır. Burada dikkat edilmesi gereken simli ve ya toz formundaki ürünlerden kaçınmak bunun yerine içten, doğal bir ışıltı veren krem ürünleri kullanmaktır.

Göz Makyajı

Göz makyajınız için kullanacağınız renkler isteğinize bağlı olarak değişebilmekle birlikte mutlaka keskin, kuyruklu bir eyelinerınız olmalıdır. Bununla birlikte kaşlarınızı belirgin bir şekilde doldurmayı ve göz pınarlarınızı aydınlatmayı unutmayın.

Ruj Seçimi

Son olarak ruj seçimi tabi ki dudaklarınızı daha dolgun gösterecek likit mat rujlardan yana olmalıdır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Makyaj Nasıl Temizlenir?

Makyaj Temizlemek İçin Doğal Ürünler