in ,

Islak Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır?

Yaz aylarının gözde makyaj stillerinden biri olan ıslak görünümlü makyaj yüzünüzü boyutlandırırken genç ve sağlıklı bir görünüm elde etmenizi sağlar. Aynı zamanda birkaç ufak değişiklik ile makyajınızı gündüz ya da özel gecelerde kullanıma uygun hale getirebilirsiniz.
Bu yazımızda adım adım ıslak görünümlü makyaj nasıl yapılır sorusuna cevap vereceğiz.

Makyaj Bazı

Makyaj bazı cildinizi uygulayacağınız ten ürünlerine hazırlar. Böylece hem cildiniz gün boyunca makyajınızın altında nemsiz kalmaz hem de makyajınızın kalıcılığı artar.
Islak görünümlü bir makyajın ilk adımı aydınlık bitişli bir makyaj bazı olmalıdır. Bazı isteğinize bağlı olarak tek başına uygulayabileceğiniz gibi fondöteninize karıştırarak da uygulayabilirsiniz.

Ten Ürünleri

Ten ürünlerini seçerken ıslak bir bitiş elde etmek istiyorsanız mat ürünlerden uzak durun. Bunun yarine aydınlık bitişli fondöten, kapatıcı ve BB ya da CC krem kullanmaya özen gösterin. Özellikle ciddi bir cilt probleminiz yoksa yaz aylarında tercihinizi BB ya da CC kremden yana yapmak daha doğru olacaktır. Bu seçim hem cildinizi yormayacak hem de cildinizin hava almasını sağlayarak terleyip makyajınızın bozulmasının önüne geçecektir. Eğer ufak tefek sivilce ya da kızarıklıklarınız varsa gizlemek için kapatıcı kullanabilirsiniz.

Göz Ürünleri

Gözlerde toz ürün ve koyu renkler kullanmaktan kaçınmalı bunun yerine krem formunda bahar renklerini tercih etmelisiniz. Farınızın orta kısmını açık bırakmak ve bu kısma beyaz bir kalem ile gölge vermek ıslak görünümlü bir sonuç elde etmenizi kolaylaştıracaktır.

Dudak Ürünleri

Islak görünümlü bir sonuç için tercihiniz gloss ya da saten bitişli rujlardan yana olmalıdır. Aksi takdirde likit mat rujlar ya da mat dudak kalemleri ıslak görünümünüzü gölgelecektir. Eğer mutlaka likit mat ruj kullanmak istiyorsanız rujunuz kuruduktan sonra üzerinden gloss ile geçerek ıslak bir görünüm elde edebilirsiniz.

Aydınlatıcı

Aydınlatma, ıslak bitişli bir makyajın en önemli parçasıdır. Ancak aydınlatıcıyı doğru kullanmadığınız takdirde yüzünüzü boyutlandıramayacağınız gibi kusurlarınız daha çok ön plana çıkarırsınız. Temel olarak aydınlatıcı uygulamanız gereken bölgeler yüzün yüksekte kalan kısımları olmakla birlikte bu bölgelerde sivilce, yara izi gibi problemler varsa aydınlatıcı uygulamaktan kaçınmalısınız.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Gözenek Sıkılaştırıcı Tarifler

Küçük Salon Dekorasyonu Fikirleri