in , ,

Kaş Şekillendirme Teknikleri

Kaş Şekillendirme

İyi sonuç elde etmek içim doğru ürünleri ve makyaj teknikleri kullanmanın yanında cildinizi ve yüzünüze tanımak da son derece önemlidir. Kusurlarınızı bilip bunları arka plana atmak makyajınızın çok daha iyi bir sonuç vermesini sağlayacaktır.

Kaş Şekillendirme Önerileri

Bu anlamda kaş doldurma makyajın hayati adımlarından biridir. Kaşlar yüzünüzün çerçevesini oluşturur ve yanlış çizilmiş bir çerçeve yüzünü basık gösterebilir, kesebilir ya da demode bir sonuç elde edebilirsiniz. Bu nedenle öncelikle ideal kaç şeklinizi ve kalınlığı belirlemeniz önem taşır.

Son dönemde doğal, taranmış ve kalın kaşlar moda olmakla birlikte unutmayın ki moda kendine yakışanı yapmaktır. Bu anlamda ideal kaş şeklinizi belirlemek için kuaförünüzden yardım almalı ya da sıkı bir araştırma sonucu yüzünüze uygun kaş şeklini tespit etmelisiniz.  Bu yazımızda bu adımı atladığınızı varsayarak sonraki adımlardan bahsedeceğiz.

Öncelikle eğer kaşlarınız yeterince sıksa doldurmadan yalnızca kaş sabitleyici bir ürünle kaşlarınızı tarayarak sabitleyebilirsiniz. Trend olan yukarı doğru taramak olmakla birlikte, yukarı doğru taramanın kaşlarınızı daha kalın ve kısa, yana doğru taramanın ise daha ince ve uzun göstereceğini bilmelisiniz. Yüz şeklinize göre size uygun kaş tarama yönünü belirleyin.

Aynı zamanda kaşlarınıza biraz belirginlik katmak istiyorsanız kaş sabitleyici ürünlerin renkli olanları tercih edebilirsiniz.

Gelelim kaş doldurma yöntemlerine. Kaşlarınız seyrekse ve ifadenizi güçsüz kılıyorsa kaşlarınızı çerçevelemek suretiyle doldurabilirsiniz. Bu yöntem aynı zamanda kaşlarında dökülme ya da yaralanma nedeniyle boşluklar bulunan kişiler için de idealdir. Ek olarak kaşlarınızı daha kalkık göstermek istiyorsanız kuyruk kısmını tamamen alıp çizerek yükseltebilirsiniz.

Eğer kaşlarınızın çevresini doldurmaya gerek duymuyorsanız sadece içini doldurabilirsiniz.

Kaşlarınızı doldurmak ya da sabitlemek için kullanabileceğiniz ürünler kalem, far ya da pomad formatında olabilir. Bu ürünler ile ilgili dikkat etmeniz gereken en önemli nokta seçtiğiniz ürünün kaş renginize uyması ve içinde kızıllık bulundurmamasıdır.

Eğer kalem kullanacaksanız kalemin ucunun ne çok açık ne de küt olmamasına özen gösterin. Kalemi çizgi çizer gibi değil, yatay bir şekilde kaş ekliyormuşçasına kullanın. Bu şekilde daha doğal sonuçlar elde edeceksiniz. Elde ettiğiniz çerçevenin içini far ile doldurarak doğal görünümü destekleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sağlıklı Bir Uyku Uyumak İçin Ne Yapmalı?

En İyi Bitkisel Protein Kaynakları