in ,

Kaşları Belirginleştirmek İçin Doğal Tarifler

Kaşlar yüzün çerçevesini oluşturur ve bakışları şekillendirir. Bu nedenle yüz ifadesi üzerinde son derece önemli bir etkisi bulunur. Genç ve aydınlık bakışlara sahip olmak için kaşlarınıza doğru şekle vermenizin yanında kaş dolgunluğu etkendir. Bununla birlikte seyrek ve belirsiz kaşları şekillendirmek de zordur.

Kaşlarının seyrek olmasından şikayet eden kadınların başvurabileceği estetik müdahaleler, kozmetik ürünler ve doğal yöntemler bulunur. Bunlardan estetik müdahaleler kaş ektirme ve ya kaş kontürü, kozmetik müdahaleler kaşların, kaş ürünleri ile çizilmesi, doğal yöntemler ise kaşların çeşitli maskelerle güçlendirilerek doğal olarak dolgunlaştırılmasıdır. Bu yazımızda bu son kategoriyi ele alacak ve kaş belirginleştirmek için kullanabileceğiniz doğal yöntemlerden bahsedeceğiz.

Tatlı Badem Yağı

Tatlı badem yağı saç dökülmesi problemlerinde de en sık başvurulan problemlerden biri olup temelde kıl köklerinin güçlendirilmesini sağlar. Güçlenen kıl kökleri sayesinde;

  • Var olan teller daha dolgun gözükür.
  • Bir kökten çıkan tel sayısı artar.
  • Yeni kıl kökleri uyarılır ve tel artışı sağlanır.

Sonuçta kaşlarınız istediğiniz görünüme ulaşmış olur.

Tatlı badem yağı ile kaşlarınıza bakım yapmak için tek yapmanız gereken aktar ya da kozmetik marketlerden temin ettiğiniz tatlı badem yağını günlük olarak kaşlarınıza uygulamak ve tercihen 20 dakika ya da gece boyunca bekletmektir. İşlem sonrasında kaşlarınızda kalan fazlalık yağı bir peçete yardımıyla silebilirsiniz.

Sarımsak Yağı

Sarımsak yağı özellikle kaş belirginleştirmek için en faydalı doğal yağlardan biridir. Kıl köklerini uyararak yeni tellerin çıkmasını sağlamak suretiyle kaşlarınızı belirginleştirir. Üstelik güçlenen kıl kökleri dökülme probleminin de önüne geçmenizi sağlar.

Sarımsak yağı ile kaşlarınıza bakım yapmak için aktar ya da kozmetik marketlerden temin edeceğiniz sarımsak yağını kullanabilir ya da evde döverek püre haline getirdiğiniz sarımsağı kullanabilirsiniz. Daha sonra yağ ya da püre halinde olan sarımsağa çok az miktarda tuz ekleyin ve elde ettiğiniz karışımı kaşlarınıza masaj yaparak uygulayın. Bu işlem biraz sızı hissi verebilmekle birlikte tuz gözeneklerinizin açılmasına yardımcı olarak uygulamadan daha fazla verim almanızı sağlar.
İşlemi günlük olarak tekrar etmeniz ve karışımı tercihen gece boyunca kaşlarınızda bkletmeniz etkili sonuçlar doğuracaktır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Dudak Peelingi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?