in , ,

Kepekten Kurtulmak İçin Doğal Yöntemler

Kepek problemi her yaştan kadın ve erkekte görülebilen yaygın bir şikayettir. Herhangi bir sağlık problemine yol açmamakla birlikte kişide estetik kaygılara yol açar. Yoğun bir şekilde kepek problemi yaşayan kişiler özgüven kaybı yaşayabilir ve sosyal ilişkileri zarar görebilir. Bu nedenle kepek problemi yaşayan kişiler kozmetik ürünlere ya da doğal yöntemlere başvurarak sorunu çözmeyi amaçlar.

bu yazımızda kepek problemini çözmek için başvurabileceğiniz doğal yöntemlerden bahsedeceğiz.

Hindistan Cevizi Yağı

hindistan cevizi yağı saç bakımında mucizevi bir ürün olup saçlarınızın doğal yağlarını geri kazanmasını sağlarken saç derinizi nemlendirerek rahatlatır ve kepek probleminin önüne geçer. Düzenli kullanımda saçları daha hızlı uzamasını sağlar. Hindistan cevizi yağı ile kepek probleminizden kurtulmak için aktar ya da kozmetik marketlerden katı halde temin edebileceğiniz hindistan cevizi yağını saçlarınıza uygulayarak tercihen 40 dakika bekletin ya da saçınıza sararak uyuyun. Daha sonra saçlarınızı soğuk su ile yıkayarak arındırın. İşlemi iki günde bir tekrar edebilirsiniz.

Aloe Vera

Aloe vera pek çok şampuanın da içeriğinde bulunan saç bakımında etkili bir maddedir ve kepek probleminin çözümüne yardımcı olacaktır. Aloe vera ile saç bakımı yapmak için aktarlardan temin edeceğiniz aloe vera bitkisi ya da aloe vera jeline ihtiyacınız olacak. Eğer aloe vera bitkisi aldıysanız öncelikle bitkiye yatay bir şekilde keserek içindeki jeli çıkarın. daha sonra elde ettiğiniz ya da satın aldığınız jeli bir bardak süt ile karıştırarak tüm saçınıza masaj yaparak uygulayın. karışımı saçlarınızda 40 dakika beklettikten sonra saçlarınızı soğuk su ile yıkayın.

Soğuk su saç derinizde kan dolaşımını hızlandırarak kepek probleminin yanında  diğer saç ve saç derisi problemlerinin çözümüne de yardımcı olacaktır.

Aspirin

Aspirin içerdiği yüksek miktarda salisik asit nedeniyle kepek probleminin çözümünde son derece etkili bir maddedir. Aspirin kullanarak kepek probleminizden kurtulmak için iki adet aspirini ezerek toz haline getirin ve şampuanınıza ekleyin. Şampuanı 2 dakika süreyle saç diplerinize masaj yapmak suretiyle beklettikten sonra yıkayın. İşlem sonrası saçlarınızı iyice arındırdığınızdan emin olun.

Aspirin düzenli kullanımda kısa sürede etkili sonuçlar verecektir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

7 Aylık Bebek Neler Yiyebilir?

Saç Kaynak Yöntemleri