in , ,

Kıyafetle Göbek Nasıl Gizlenir?

Bahar mevsiminin gelmesiyle kışın kalın ve uzun kazakların altında kamufle olan göbeğimiz de ince kıyafetlerle iyice belli olmaya başladı. Bu canınızı sıkıyor ve göbeğinizi eritmek zor geliyorsa yazımıza mutlaka göz atın… İşte size Kıyafetle göbek gizleme önerileri;

 • İç Çamaşırı

Doğru bir sütyen seçimi ile işe başlamalısınız. Göğüslerinizi yukarıda ve dik tutacak bir sütyen edinin. Eğer elinizin altında gevşek sütyenleriniz varsa bunları bir süreliğine kaldırın.

 • Korse

Korseler açıktır ki biz kadınların en büyük kurtarıcısıdır. Yaza uygun ince bir korse edinebilirsiniz. Bedeninize tam olan aşırı sıkmayan korseler seçmelisiniz. Eğer korsenizi doğru seçmezseniz dar ve tek renk kıyafetler giydiğinizde korsenin bitiminde yanlardan etlerin sarkmasına sebep olursunuz. Bu da hiç istemediğimiz bir görüntüdür.

 • Dik Durun

Kambur durduğunuz taktirde göbeğiniz daha fazla öne çıkacaktır. Bu duruş şekli hem sağlık açısından hem de estetik açıdan kesinlikle uzak durmanız gereken bir duruştur. Dik durarak hem göğüslerinizin sarkık durmasını engeller hem de göbeğinizin ortaya çıkmasına mani olursunuz.

 • Vücudunuza Uygun Kıyafetler Seçin

Problemimiz göbeğimiz olduğu için dikkati göbek bölgesinden uzaklaştıran kıyafetler seçmelisiniz. Çok dar ve tek renk kıyafetler göbeğinizin ortaya çıkmasına sebep olacaktır.

 • Kumaş ve Renk Seçimine Dikkat

Kıyafet seçerken akıcı ve desenli kumaşlar almaya dikkat etmelisiniz. Tek renk kıyafetler göbeğinizi belli edecektir. Yine yatay desenden ziyade dikine desenleri olan kıyafetlere yönelmelisiniz. Ayrıca koyu renkler açık renklere göre daha ince görünmenize yardım edecektir.

 • Vücudunuzun Odak Noktasını Değiştirin

Pelerin kıyafetler ya da uzun tunikler sayesinde dikkati başka yöne çekebilirsiniz. Ayrıca topuklu ayakkabılar da daha düzgün ve uzun bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır.

 • Hareketli Üst Kıyafetler Tercih Edin

Seçeceğiniz üst kıyafette fırfır olması göbeğinizi kamuflede yardımcı olacaktır.

 • Dar Kıyafetlerden Uzak Durun

Vücudunuzu tamamen saran ve dar kıyafetler göbeğinizin ve vücut kusurlarınızın ortaya çıkmasına sebep olacaktır.

 • Dikey Çizgili Kıyafetler Tercih edin

Yatay çizgiler sizi olduğunuzdan daha kısa ve geniş gösterir. Bu sebepten gömlek ya da pantolon seçimlerinizde dikey çizgili kıyafetlere yönelin.

 • Düz Üst Kıyafet ve Pileli Etek

Çok dar olmayan bir üst kıyafete yüksek bel pileli bir etek kombini sizin birkaç beden daha ince görünmenizi sağlayacaktır.

 • Bol Üst ve Dar Pantolon

eğer yalnız göbeğinizden şikayetçi iseniz bol üstler ve dar pantolon, şortlar hem şık görünmenizi sağlayacak hem de göbeğinizi tamamen kamufle edecektir.

Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Gebelik ve Doktor Kontrolleri

Cilt Lekeleri İçin Karbon Peeling