in ,

Koltuk Altı Kararmasına Ne İyi Gelir?

Koltuk altı kararması özellikle yaz aylarından kadınların yaygın problemlerinden biridir. Koltuk altı kararması ve lekeleri çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Bu nedenleri temel olarak üç kategoriye ayırmak mümkündür; genetik yatkınlıklar, hormonal nedenler ve çevresel etkenler. Bunlardan hormonal nedenler ve çevresel etkenler;

  • Ağda, epilasyon, traş ve lazer epilasyon yöntemleri
  • Böbrek üstü bezlerinin düzgün çalışmaması
  • Koltuk altında bakteriyel enfeksiyon
  • Menopoz
  • Doğum kontrol yöntemleri

vb. etkenlerdir.

Koltuk altı kararması probleminin çözümü için öncelikle sorunun altında yatan etkenin tespiti ve mümkünse etkenin ortadan kaldırılması değilse etkilerinin en aza indirilmesi önem taşır. Bunun için cilt tipinize uygun yöntemlerle koltuk altı tüylerinin alınması önem taşır. Örneğin hassas bir cilt yapınız varsa ağda koltuk altı bölgenizde kararma, sarkma ve gözenek problemlerine yol açabilir ya da lazer epilasyon kahverengi lekeler bırakabilir.

Gelelim koltuk altı kararması probleminin çözümü için başvurabileceğiniz doğal yöntemlere.

Limon

Limon cilt lekelerinin tedavisinde ve cilt beyazlatmada son derece etkili bir üründür. Limon kullanarak koltuk altı kararması probleminin çözümü için koltuk altlarınıza limon ve ya limon suyunu masaj yaparak uygulayın. 15 dakika süreyle beklettikten sonra iyice durulayın. İşlemi her gün tekrar etmeniz durumunda kısa sürede koltuk altı renginizin açıldığını göreceksiniz. Aynı zamanda limon daha az terlemizi sağlayacak ve kötü kokuların önüne geçecektir.

Karbonat

Karbonat cilt lekelerinin tedavisinde son derece etkin bir diğer üründür. Diş beyazlatmadan ten renginin açılmasına ve tenin arındırılmasına kadar pek çok olumlu etkisi bulunur. Karbonat kullanarak koltuk altı kararması probleminden kurtulmak için ihtiyacınız olan malzemeler 1 yemek kaşığı karbonat ve bir adet limondur. Limonu suyunu sıkarak karbonat ile karıştırın ve macun haline getirin. Daha sonra hazırladığınız karışımı koltuk altlarınıza uygulayarak 10 dakika süreyle bekletin. Son olarak koltuk altınızı bol su ile durulayarak arındırın.
İşlemi 2 ila 3 günde bir tekrar edebilirsiniz. Karbonat maskesi cilt renginizi açmanın yanında bakteri oluşumunu engelleyerek kötü kokularının ve bakteriyel enfeksiyonların önüne geçer.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Televizyonun Çocuklar Üzerindeki Etkileri

Makyaj Yaparken Sık Düşülen Hatalar