in , ,

Küçük Çocuklarla Tatil Yapmak İçin Nerelere Gidilmeli?

            Özellikle yaz aylarının gelmesi ile tatil denilince; şehrin gürültüsünden ve iş yoğunluğundan uzaklaşabileceğimiz bir yer gelir hemen aklımıza. Ülkemizin zengin coğrafyası, her bir bölgenin kendine has güzellikleriyle bizlere sunulan tatil imkânları oldukça geniştir. Toplumumuzda geniş ailelerin yer tuttuğu yadsınamaz bir gerçektir. Mutlu ve konforlu bir tatil yapmak tüm ebeveynlerin istediğidir. Kendilerine küçük çocuklarla tatil yapmak için nerelere gidilmeli? Diye sorarlar çoğu zaman.Bu yüzden ailelerin otel seçimindeki öncelikleri çocuklarına uygun, bol aktiviteli ve güvenilir bir yer olmasıdır.

Bebek ve Çocuklarla Tatil İçin Nerelere Gidilmeli?

Hem eğlenip hem de dinlenebileceğimiz yerler yok değil. Kaliteli vakit geçirme imkânı sunan özellikle Antalya yöresinin beş yıldızlı otel konseptlerini, bütçesi uygun her ailenin deneyimlemesi gereken bir tatil önerisi olarak görebiliriz. Antalya turizmin merkezi olarak görülürken sadece yabancı turistin değil kendi memleketimizin çocuklu ailelerinin de gidip keyif dolu bir tatil yapabileceği; Side, Manavgat, Belek, Kemer gibi eşsiz doğaya sahip bölgelerin bulunduğu nadide illerimizdendir.

Hem doğal güzellikleri hem kültürel özellikleri ile bölgenin gerek deniz turizminden gerekse kültür turizminden faydalanabilirsiniz. Bölgedeki otel yoğunluğunun fazla olması sebebi ile alternatiflerin de çoğaldığı ve her geçen gün rekabetin arttığı bu sektörde, kendilerine yenilik katmak isteyen tesislerin, özellikle küçük çocuklu ailelerin tercihi olabilmek adına bu alanda birçok yeniliğe gittiği görülmüştür.

Gerçek bir çocuk dostu olan bu otellerde küçük çocuklar için; mini kulüp, çocuk havuzları, çocuk parkı, kaydıraklı su parkları, minikler için özel animasyonlar hatta çocuklar için özel ayrılmış restoran kısımlarını bile bulabilirsiniz. Ayrıca bebekler için de özel tasarlanmış oyun odaları, bebek bakıcılığı, içerisinde bebek emzirme koltuğu, bebek yatağı bulunan bebek kulübü ve daha birçok özelliği ile çocuğunuza eğlence dolu bir tatil sunulurken, sizlere de çocuğunuzu güvenilir ellere bırakıp, gönül rahatlığı ile tatilin keyfini çıkarma fırsatı sunuluyor.

One Comment

Leave a Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aynı Diyet Listesi Herkese Uygun mu?

Çocukta özgüven

Çocuğun Özgüven Geliştirmesi Nasıl Olur?