in ,

Küt Saç Modelleri

Küt Saç Modelleri

Küt saç modelleri modern olmasının yanında kolay kullanımı ile de kadınların gönlünde taht kurmuş durumda. Öyle ki 60’lı yıllardan bu yana küt saç modelleri trendlerden hiç düşmedi. Ancak trend küt saç modelleri arasından doğru seçimi yapmak için beklentilerinizi bilmeniz ve yüz şeklinize uygun saç modelinizi tespit etmeniz gerekiyor. Bu yazımızda kısaca küt saç modelleri ve hangi yüz şekline yakışacakları hakkında bilgi vereceğiz.

Amelie’nin  Saç Modeli

 

Küt Saç Modelleri

2000’lerin başlarında sükse yapmış küt saç modeli olan Amelie tarzı ile başlayalım. Bu saç modelinde saçlar kulak hizasında ense açık ve saçın arka kısmı bombelidir. Hazırlanması için sadece yıkanıp kurumaya bırakılması yeterli olması nedeniyle kullanımı son derece pratiktir. Ancak bu saç modelini kullanmak için son derece küçük yüz hatlarına sahip olmanız gerekir. Aynı zamanda her gün aynı saçı kullanmaktan hoşlanmıyorsanız bu saç modelinin sizin için ideal olmadığını ekleyelim. Çünkü kulak hizasına kadar kısaltılmış saçlar şekillendirmeye imkan tanımayacaktır.

Bununla birlikte kıvırcık ya da kalın telli, kabarık saçlara sahip olan kadınlar için de uygun değildir. Aksi halde zaten kısa ve hacimli kesilen saçlar daha da kabarık gözükecek ve estetik bir görünümden uzaklaşacaktır.

A kesim bob saç modeli ile devam edelim.

A kesim Bob saç modeli

Bu saç kesimi son yıllarda trend olmakla birlikte kullanımı son derece kolaydır. İsteğe bağlı olarak çene ya da omuz hizasında kesilen saçlar vakit bulamadığınızda sadece yıkayıp kurulamanız suretiyle şekil alacağı gibi, saçınızda değişiklik yapmak istediğinizde de buna imkan verecektir. Eğer ense çok kısaltılmadı ise A kesim bob saç modelleri toplanmaya, su dalgası vermeye, örgü ve topuz modeller yapmaya müsaittir.

Asimetrik kesim küt saç modelleri

Bir diğer küt saç modeli ise özellikle 2010’ların başında gözde saç modelleri arasında yer almış asimetrik kesim küt saç modelleridir. Bu modeller de saçlara bir taraf kısa bir taraf uzun yapılmak ya da arka kısa ön uzun bırakılmak suretiyle asimetri kazandırılır. Son derece modern bir havası olan bu saç kesim modeli saçın arkası ya da kısaltılan tarafı yeterli uzunlukta ise saçlarınızı toplamanıza da imkan verir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Diyette Tatlı Krizini Atlatma

Diyet Yaparken Tatlı Krizlerini Atlatmanın Yolları

Örgü Saç Modelleri

Örgü Saç Modelleri