in

Lahana Diyeti

Lahana diyeti aslında senelerce var olan ve devamlı yenilenen diyettir. Yedi günlük lahana diyeti listesinde her gün için belirlenmiş bir program var ve bu programa uymak zorundasınız. Plana göre tüketmemiz gereken yemeklerin yanı sıra hep kilo verdiren çorba olarak bilinen lahana çorbası içeceğiz. Bizi bu diyete çeken asıl neden budur. Aç kalmaktan hoşlanmıyorsunuz bu tam size göre bir diyet.

Lahana Diyeti Hakkında Önemli bilgiler

Öncelikle diyetin başarılı bir şekilde olmasını isterseniz düzenli olarak her gün 8 bardak su içmek zorunlu. Bu diyeti bir kerede en fazla 7 gün uygulamalısınız. Sonrasında iki hafta ara verip tekrar başlanabilir.

  1. Gün

Sınırsız meyve ve sınırsız lahana çorbasından başka bir şey yenmemeli. Sabah açlık hissi hissettiğinizde meyve ile başlayın daha sonra öğlene doğru tekrar acıkırsanız lahana çorbanız la birlikte salata yersiniz. Sulu şeyler yemek kavun ve karpuz gibi açlık hissinizi yatıştıracaktır.

  1. Gün

Bu günde lahana çorbası dışında sadece sebze yiyeceğiz. Mısır ve nişastalı sebzeler hariç patates hariç. Bu gününüze fırında patates ile başlayabilir. Bu sizi daha hafif tutacaktır. Öğlene doğru lahana çorbası ve yanında yeşillik yenebilir. Akşam ise yine sebzeden yola çıkarak karnı bahar tercih edilebilir.

  1. Gün

Sınırsız lahana çorbasının yanı sıra hem meyve hem de sebze tüketilebilir. Nişastalı sebzeler hariç patates de yenebilir. Bugün ilk günü tekrar etmiş olduk.

  1. Gün

Bugün lahana çorbasıyla beraber sadece süt, muz ve yoğurt yiyin. Diyetimizin en ağır günlerinden biri bugün.

  1. Gün

Bugünde ise lahana çorbasının yanında daha zengin bir menü olacak. Sınırsız protein kaynaklı balık, tavuk ve hindi eti ve yanında domates tüketin. Sabah lahana çorbası ile başlayın yanında domates dilimleyin bu sizi öğlene kadar açlık hissi hissettirmez. Öğlene ise ızgara tavuk ve yanında domates tercih edin. Akşama ise lahana çorbası ile birlikte yine hindi veya balıketi tercih edin ve bugün baya bir doyduğunuzu hissedeceksiniz.

  1. Gün

Bugün ise düne göre yine protein ve sebze tüketin.

  1. Gün

Bugün artık son gün bol sebze ve meyve tüketin. Akşama doğru ise lahana çorbası tüketin.

  1. Gün

Artık tartıya çıkın ve sonucu görün tam 5 kilo vermiş olduğunu göreceksin.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Cilt Bakımında Yapılmaması Gerekenler

Yağlı Ciltler İçin Doğal Maske