in ,

Makyaj Nasıl Temizlenir?

Makyaj yapmak hem günlük hayatta hem de özel gecelerde daha güzel ve bakımlı görünmenin en etkin yolu. Ancak makyaj yapmanın pek de keyifli olmayan bir yanı var ki o da makyajınızın temizlemek. Yoğun bir günün ardından evinize yorgun döndüyseniz ve makyajınızı temizlemek zor geliyorsa da unutmayın ki makyajla uyumak cildinize uzun vadede ciddi zararlar verebilir ve göz enfeksiyonlarına yol açabilir. Bu nedenle makyajınızı mümkünse eve ulaştığınızda değilse yatmadan önce mutlaka temizlemelisiniz.

Makyajınızı temizlemek için kullanabileceğiniz çeşitli kozmetik ürünler ve doğal yöntemler bulunur. Bu yazımızda makyaj temizleme ürünlerinden ve makyajınızı nasıl temizlemeniz gerektiğinden bahsedeceğiz.

Makyaj Temizleme Mendili

Makyaj temizleme mendilleri özellikle yorgun olduğunuz günlerde kurtarıcınız olacaktır. Buna ek olarak makyaj yaparken eliniz kirlendiğinde makyaj temizleme mendili ile kolayca temizleyebilir ve makyaja temiz allerle devam edebilirsiniz. Böylece elinize bulaşan ürün kalıntıları makyajınızı bozmaz.

Makyaj Temizleme Sütü

Makyaj temizleme sütleri, krem formunda olup özellikle kuru ciltli olanlar için idealdir. Makyajınızı temizlerken cildinizi nemlendir ve rahatlatır. Yağ bazlı oldukları için makyajınızın daha kolay çıkmasını sağlar. Makyaj temizleme sütü ile makyajınızı temizlemek için pamuk ya da makyaj temizleme disklerinin üzerine yeteri kadar aldığınız ürünü ten, göz ve dudak makyajınızı temizlemek için kullanın.

Micellar Su

Micellar su, son zamanlarda makyaj temizleme ürünleri içinde favori ürünlerden biri haline geldi. Cildinizi makyajdan arındırırken tonik etkisi yaratarak derinlemesine arındıran bu ürün göz yakmayan formülü ile göz makyajınızı temizlemek için de ideal. Özellikle çift fazlı micellar sular makyajınızı çıkarmakta son derece etkili olacaktır.
Micellar su kullanarak makyajınızı temizlemek için ürünü pamuk ya da makyaj temizleme diskine yeteri kadar alın ve göz, dudak ve ten makyajınızı temizleyin.

Bunlara ek olarak makyajınızı temizlerken dikkat etmeniz gereken bazı ipuçları vardır. Bunlardan ilki özellikle göz makyajınızı tampon hareketlerle temizlemeye özen göstermektir. Böylece rimel ya da eyelinerınız göz çevrenize bulaşmadan kolayca temizlenecektir.

Son olarak makyajınızı temizledikten sonra cildinizi mutlaka nemlendirin. Bütün gün makyajın altında nemden mahrum kalan cildinizi rahatlatmak ve sağlığını korumak için faydalı olacaktır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Yok Gibi Makyaj Nasıl Yapılır?

İnstagram Makyajı Nasıl Yapılır?