in ,

Makyaj Temizlemek İçin Doğal Ürünler

Makyaj yapmak pek çok kadın için bakımlı ve güzel görünmenin vazgeçilmezi. Ancak makyaj yapmanın bir diğer yüzü daha var ki o da makyajı temizlemek. Makyaj temizlemek ve sonrasında cilt bakımı yapmak her ne kadar yoğun bir günün ardından zor gelse de kesinlikle ihmal edilmemelidir. Aksi halde gözeneklerinin makyaj kalıntılarını nedeniyle tıkanır, siyah nokta ve sivilce gibi cilt problemleri ortaya çıkar. Bununla birlikte cildiniz nemini ve esnekliğini kaybedeceği için yaşlanma belirtileri daha erken görülmeye başlanır.
Bu nedenle makyajınızı uyumadan önce mutlaka temizlemeli ve daha sonra cildinizi nemlendirerek rahatlatmalısınız.

Makyajınızı temizlemek için kullanabileceğiniz ürünler temel olarak iki kategoriye ayrılır. Bunlar; kozmetik ürünler ve doğal ürünlerdir. Bu yazımızda makyajınızı temizlemek için kullanabileceğiniz doğal ürünlerden bahsedeceğiz.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı makyajınızı çıkarmakta çok başarılı olmasının yanı sıra cildinizi nemlendirerek esneklik ve canlılık kazandırır. Hindistan cevizi yağı ile makyajınızı temizlemek için aktar ya da kozmetik marketlerden temin edeceğiniz katı yağı elinizde ısıtarak eritin. Daha sonra bir pamuk ya da makyaj temizleme diski yardımıyla makyajınızı silmek için kullanın.
Hindistan cevizi yağı yağlı ciltli olanlar için sık kullanıma uygun olmayıp, uzun süre kullanımda ciltte sivilce ve siyah nokta oluşumuna neden olabilir. Bununla birlikte tün cilt tipleri için tüylenme sorununu tetikleyebilir.
Bu nedenle makyajınızı temizlemek için hindistan cevizi yağını çok sık kullanmamaya özen gösterin.

Yoğurt

Yoğurt, etkili bir arındırıcı ve yoğun bir nemlendirici olması nedeniyle makyaj temizleme için idealdir. Yoğurt kullanarak makyajınızı temizlemek için isteğe bağlı olarak bir miktar limon suyu eklediğiniz yoğurdu yüzünüze masaj yaparak yedirin. Daha sonra pamuk ya da makyaj temizleme diski yardımıyla kalıntıları temizleyin.
İşlem sonrasında ekstra bir nemlendirme aşamasına ihtiyacınız olmayacaktır.
Yoğurt makyaj temizleme için günlük kullanıma uygundur.

Zeytinyağı

Doğal zeytinyağının makyaj temizlemede etkin olmasının yanında cilde parlaklık ve esneklik kazandırması da avantajlarından biridir. Aynı zamanda düzenli kullanımda yaşlanma belirtilerini geciktirir.
Zeytinyağı kullanarak makyajınızı temizlemek için pamuk ya da makyaj temizleme diski üzerine aldığınız yağı makyajınızı temizlemek için kullanabilirsiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

İnstagram Makyajı Nasıl Yapılır?

Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Bakım Maskeleri