in ,

Makyaj Yaparken Sık Düşülen Hatalar

Makyaj, doğru ürünler ve tekniklerle uygulandığında mucizevi sonuçlar doğurabilmekle birlikte yanlış ürün ve tekniklerle uygulanmış makyaj da bir o kadar kötü bir sonuç doğurur. Bu sonuçlar;

  • Makyajın kalıcı olmaması
  • Bakışlarda yorgun bir ifade ortaya çıkması
  • Kusurların ön plana çıkarılması
  • Hatların güçsüzleştirilmesi

vb. problemler olabilir. Bu problemlerle karşılaşmamak için ilk yapmanız gereken cilt tipinizi bilmek ve buna uygun ürünler tercih etmektir. Gelelim makyaj yaparken sık düşülen hatalara.

Makyaj bazı kullanmamak; baz, makyajınızın kalıcılığının yüksek olmasını ve cildinizin nemli kalmasını sağlar. Bu nedenle makyaj hem ten hem de göz makyajınızdan önce baz uygulamanızda fayda vardır.

Fondöteni yüze sürerek uygulamak; fondöten ve ya diğer ten ürünlerini yüzünüze sürerek değil ıslak bir sünger yardımıyla tampon hareketlerle uygulamanız gerekir. Bu şekilde kullandığınız makyaj fırçanız ya da süngerinizde değil yüzünüzde kalır ve daha homojen dağılır.
Eğer makyaja yeni başladıysanız ten ürünlerini az ve ıslak bir süngerle uygulamak hata yapma riskinizi azaltacaktır.

Kontür çizgisini yanlış konumlandırmak; kontür çizgisini sağ diplerinizden başlayıp göz bebeklerinizin hizasında bitmeli ve elmacık kemiğinin hemen altına uygulanmalıdır. Kontür çizgisini çok keskin ya da çok dağınık yapmamaya özen gösterin. Aksi halde bu yüzünüze doğal bir gölge etkisi vermeyecek ve kötü bir sonuç doğuracaktır.

Allığı yanlış yere uygulamak; allık, güldüğünüzde yanaklarınızda, elmacık kemiklerinizin hemen yanında oluşan yükselti alanlara uygulanmalıdır. Küçük dokunuşlarla bu kısımda bir elips oluşturmaya çalışın. Kontür yaptığınız alana taşmamaya özen gösterin.

Aydınlatıcıyı yanlış yere uygulamak; aydınlatıcı, yüzün doğal olarak yüksekte bulunan ve daha fazla ışık alan kısımlarına uygulanmalıdır. Bu bölgeler temek olarak elmacık kemiklerinin üstü ve burun olmakla beraber bu kısımlarda bir cilt probleminiz varsa aydınlatıcı uygulamayın.
Özellikle yaz aylarında güneşin etkisiyle çok fazla ön plana çıkacağı için aydınlatıcıyı az kullanmaya özen gösterin.

Göz makyajı için tek fırça kullanmak; göz makyajınızı yaparken hep ayı fırçayı kullanırsanız renkler birbirine karışacak ve istediğiniz sonucu almanız mümkün olmayacaktır. Bu nedenle her renk için ayrı, karıştırmak için ayrı bir fırça kullanmaya özen gösterin.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Koltuk Altı Kararmasına Ne İyi Gelir?

Organik Saç Boyası Yapımı