in , ,

Makyajın Kalıcılığı Nasıl Artırılır?

Makyaj kadınların daha bakımlı ve güzel görünmek için kullandıkları vazgeçilmez aksesuarlarından biridir. Ancak çeşitli çevresel etkenlere bağlı olarak makyajınız sizi gün sonuna kadar götüremeyebilir ya da özel gecelerinizde makyajınızı sık sık tazelemek zorunda kalabilirsiniz. Eğer siz de sabah yaptığınız makyajınızın gün sonuna kadar dayanması için ne yapabileceğinizi merak ediyorsanız bu yazımızda adım adım makyajın kalıcılığı nasıl artırılır sorusunun cevabını bulacaksınız.

Temiz Bir Cilt

Yağdan, kirden ve önceki günün makyaj kalıntılarından arındırılmış bir cilt kusursuz ve uzun süre dayanıklı bir makyajın ilk şartıdır. Aksi halde arındırılmamış cilt, yapacağınız makyajı gözenekleriniz tıkalı olduğu için kusacak, gün içinde yağlanarak hem parlama yapacak hem de makyajınız kalıcı olmayacaktır. Bu nedenle makyaja başlamadan önce cildinizi mutlaka cilt tipinize uygun bir ürün ile arındırın.

Nemlendirme

Kalıcı bir makyaj için ikinci aşama cildinizi makyaj öncesi iyice nemlendirmektir. Aksi halde gün içinde makyajın altında hava alamayan cildiniz nemini iyice kaybedecek bu durum makyajınızın kuruyup dökülmesine neden olacaktır. Nemlendirme aşaması özellikle kuru cilt tipine sahip kadınlar için önemli olmakla birlikte yağlı ve karma cilt tipine sahip kadınlar da makyaj öncesi cildini nemlendirmeyi unutmamalıdır. Buna ek olarak eğer göz çevrelerinizde ve altınızda çok fazla ürün birikiyor ve çizgi oluşuyorsa bu durum göz çevrenizin kuru olmasından kaynaklı olabilir. Göz çevreniz için daha yoğun bir nemlendirici kullanmayı deneyin. Son olarak kullandığınız nemlendiricinin cilt tipinize uygun olduğundan emin olun. Aksi takdirde özellikle yağlı ciltler gün içinde daha da yağlanarak parlama yapacak ve makyaj kalıcı olamayacaktır.

Makyaj Bazı

Makyaj bazı kalıcı bir makyajın en önemli adımıdır. Cilt tipinize uygun bir makyaj bazını makyaj öncesi ya da ten ürününüz ile karıştırarak cildinize masaj yapmak suretiyle uygulayın. Bu işlem hem cildinizi makyaja hazırlayarak kusursuz bir görünüm elde etmenizi sağlayacak hem de masaj yaptığınız cildinizde kan akışı hızlanacağı için cildiniz ten ürünlerini daha iyi emecektir.

Makyaj Sabitleme Spreyi

Son olarak makyajınızı makyaj sabitleme spreyi kullanarak sabitleyin. Bu işlem hem pudralı görünümü alarak daha doğal bir bitiş sağlayacak hem de makyajınızın kalıcılığını artıracaktır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Yaza Uygun Örgü Saç Modelleri

C Vitamininin Faydaları Nelerdir?