in ,

Makyajla Yüzü Daha İnce Göstermenin Yolları

İnce ve belirgin yüz hatları son yıllarda giderek daha çok ön plana çıkmaya başladı. Bu nedenle yuvarlak yüz hatlarına sahip olan kadınlar çeşitli makyaj teknikleri ile yüz hatlarını daha ince göstermeye çalışıyor.

Bu yazımızda adım adım yüzü ince gösteren makyaj nasıl yapılır sorusunun cevabını bulacaksınız.

Nemlendirme

Hangi makyaj tekniğini ya da tarzını uygularsanız uygulayın ilk yapmanız gereken makyajdan önce cildinizi yoğun bir şekilde nemlendirerek makyaja hazırlamaktır. Bu adım tüm gün makyaj altında kalan cildinizin nemini kaybederek kurumasını ve makyajınızın dağılmasını engeller.

Makyaj Bazı

İkinci adım makyajınızın kalıcılığını artıracak ve gözenek görünümünü küçülterek cildinizi makyaja hazırlayacak olan makyaj bazı uygulama adımıdır. Makyaj bazını elde etmek istediğiniz sonuca göre mat ya da aydınlık bitişli tercih edebilirsiniz.

Ten Makyajı

Yüzü ince göstermek için en önemli adım ten makyajıdır. Öncelikle cilt tipinize uygun bir fondöten uygulayarak başlayın. Daha genç ve doğal bir görünüm için ince yapılı bir fondöten seçmeye ve ıslak bir sünger ile uygulamaya özen gösterin. Fondöteni sürerek değil tampon hareketlerle uygulamanız gerektiğini unutmayın.

Daha sonra yüzünüzü ince gösterecek olan yüz boyutlandırma aşamasına geçin. Yüz boyutlandırma iki temel adımdan oluşur; kontür ve aydınlatma. İlk olarak saç diplerinizden elmacık kemiğinizin hemen altına uzanan bir kontür çizgisi ile yanaklarınızı gölgelendirin. Daha sonra şakalarınızı ve alnınızın dış köşelerini de fırçada kalan ürün ile hafifçe gölgelendirmeyi ihmal etmeyin.

Çene hattınızı güçlendirmek ve yüzünüz ile boynunuz arasındaki ayrımı belirginleştirmek için çene hattınıza da kontür uygulayın.

Son olarak yüzünüzü ince gösterecek en önemli detaylardan biri olan burun kontürünüzü yaparak kontür adımını tamamlayın.

Özellikle yaz aylarından daha sıcak bir ten görünümüne sahip olmak isterseniz yanak kontürünüzün üstünden bronzer ile geçerek rengi ısıtabilirsiniz.

Kontür adımını bitirdikten sonra aydınlatma adımı ile devam edin. Aydınlatmanız gereken bölgeler elmacık kemiklerinizin hemen üstü, kaşlarınızın altı, burun ve üst dudak çizginizdir. Eğer yüz şekliniz yuvarlaksa çenenize de bir miktar aydınlatıcı uygulayarak yüzünüzü daha uzun gösterebilirsiniz.

Ten makyajınızı allık ile tamamlayarak göz makyajınıza tercih ettiğiniz şekilde devam edin.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Yüzünüzdeki Tüylerden Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Metabolizmayı Hızlandıran Yiyecekler