in ,

Omni Diyeti Nasıl Yapılır?

Omni diyetinin asıl amacı insanları her şeyden mahrum etmek değildir. Aksine diyet listesinde bolluk dikkat çeker. Önemli olan bazı küçük detayları değiştirmeyi öğrenmenizdir. İşinize yaramayan yiyecekleri belirleyerek bunları hayatından bir süre uzaklaştırmalısınız. Omni diyeti ilk iki haftasında eleme ile ilgili bir süre tanır. Bu süre içinde metabolizma karbonhidrat bağımlılığını azaltır, hormonları düzene sokar, bağırsakları iyileştirerek insanların hangi yiyeceklere karşı alerjik durumları olduğunu ve daha duyarlı olduklarını anlamamız mümkündür. Bu süre sonrasında yiyecekleri yavaş yavaş listeye almaya başlayabilirsiniz ve vücudunuzun bu süreçte verdiği tepkileri izlenir. Böylece vücudunuzu olumsuz etkileyen yiyecekleri anlayıp ona göre harekete geçeriz. Omni diyetinin asıl amacı; insanların yanlış yeme alışkanlıklarını düzene sokmaktır. Bu diyet kapsamında tahıllar ve şekere dönüşen yiyecekleri az miktarda tüketmenizi öneriyoruz. Omni diyetinde önemli olan aç kalmamaktır. Önemli olan yiyebildiğiniz yiyecekler kapsamında doyana kadar yemenizi tavaiye ediyoruz. Omni diyeti kapmasında aynı zamanda destekleyici yürüyüşler yapmanız da önemlidir. İki haftalık eleme dönemiyle de birlikte gün içinde yaklaşık 1 saat yürüyüş yapmanızı öneriyoruz.

Omni Diyeti Kapsamında Yenecek Besinler

Her türlü sebzeleri yiyebilirsiniz. Akşam öğünlerinde çoğunlukla sebze yemeklerini tercih etmelisiniz. Aynı zamanda yağsız et, kümes hayvanları ve balık gibi protein ağırlıklı besinleri de ana öğünler de abartmadan tercih etmeniz mümkün. Protein odaklı yumurta yemenizin de sakıncası yok. Kabuklu yemişler, tuzlanmamış tohumlar ve çiğ de yiyebilirsiniz. Taze ve kuru baharatlar da Omni listesinde serbest besin maddeleri arasındadır. Ve tabi ki meyveleri yemeniz için de hiçbir sakınca yok. Meyve suları da serbesttir. Tabi evde doğal bir şekilde kendiniz sıkmanız kaydıyla.

Omni Diyeti Kapsamında Yenmeyecek Besinler

İşlenmiş gıdaları derhal listeden çıkartmalısınız. Bunlar; patlamış mısır, paketli bisküviler, işlenmiş etler, ketçap, mayonez, dondurulmuş gıdalar, jöle, konserve yiyecekler gibi market ürünleridir. Yapay tatlandırıcıları ve trans yağ içeren besin maddelerini de tüketmemelisiniz. Bunlar arasında da şekerlemeler, soslar, paket cipsler ve dondurmalar yer alır. Market ürünü hazır meyve sularını da kesinlikle içmemelisiniz. Bu ürünler kan basıncınızın yükselmesinde aktif rol oynar. Kek, kurabiye ve diğer tatlıları da diyet kapsamında hayatınızda çıkarmanız önerilir. Bunun dışında alkol tüketmeni de tavsiye etmiyoruz.

Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Kahve Telvesi İle Cilt Bakımı

Diyet Nedir? Diyet Yaparken Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?