in ,

Organik Saç Boyası Yapımı

Güzel ve bakımlı saçlar kadınların en önemli aksesuarlarından biridir. Bu nedenle pek çok kadın saç rengini, modelini ve tarzını değiştirerek kendisi için ideal olanı bulmaya çalışır. Ancak zaman zaman kimyasal işlemler saça zarar vererek, yıpranmasına hatta saçları kaybedilmesine yol açabilir.
Eğer siz de saçlarınızı yıpratmadan evde kendi organik saç boyanızı hazırlamak istiyorsanız bu yazımızda organik saç boyası tariflerini bulacaksınız.

Öncelikle şunu belirtelim; eğer saçlarınızı doğal renginden daha açık bir renge boyamak istiyorsanız saç renginizi birkaç tona kadar açmanız gerekir. Bunun için evde papatya suyu kullanarak saç renginizi açabilir ve daha sonra boyama işlemine geçebilirsiniz. Papatya suyu ile saç renginizi açmak için bir demet papatyayı suda kaynatarak elde ettiğiniz papatya suyunu saçlarınıza uygulayın ve yarım saat süreyle bekletin. İşlem süresince saçınızın hafif bir ısı ya da güneş ışığı altında olması daha başarılı sonuçlar doğuracaktır. İşlem sonrasında saçınızı bol su ile durulayın.

Gelelim organik saç boyası tariflerine.

Turuncu ve Kızıl Tonlar

Kına saç boyamada ülkemizde en yaygın kullanılan organik ürünlerden biridir. Özellikle saçlarınızı önce papatya suyu ile açıp daha sonra kına uygulamanız turuncu- kızıl renkler verecek ve güzel sonuçlar doğuracaktır. Renk tonu saç renginizi ilk etapta ne kadar açtığınıza, kullandığınız kınanın kalitesine ve saçınızda bekletme sürenize göre değişir.
Bunun yanında hint kınası kullanarak hemen her rengi elde etmek mümkündür. Hint kınası da tamamen doğal bir ürün olup saçınızı yıpratmaz.
Kınanın kimyasal saç boylarına karşın bir dezavantajı bulunur; saçtan çabuk çıkar. Ancak işlem saçınıza herhangi bir zarar vermediği için sıklıkla saçınızı tekrar boyayabilir ve rengini koruyabilirsiniz.

Çikolata Kahve

Çikolata kahve rengi son zamanların gözde ve şık tercihlerinden biri. Eğer siz de evde saçınızı organik yollarla çikolata kahve rengine boyamak istiyorsanız ihtiyacınız olan malzemeler; ada çayı, karanfil ve yeteri kadar su. Öncelikle ada çayını 1 su bardağı kaynar suya atarak yarım saat demlenmesini bekleyin. Daha sonra üzerine karanfil ekleyerek beraber demlenmeleri için yarım saat daha bekleyin. Son olarak elde ettiğiniz karışımı süzerek içine bir miktar kına ekleyin ve tüm saçınıza uygulayın.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Makyaj Yaparken Sık Düşülen Hatalar

Küçük Banyo Depolama Fikirleri