in ,

Örgü Saç Modelleri

Örgü Saç Modelleri

Örgü saç modelleri şık olmasının yanında kullanımı ve hazırlanması kolay olması nedeniyle de sıklıkla tercih ediliyor. Bununla beraber hem gündüz hem de özel gecelerde kullanıma uygun olması da örgü saç modellerinin avantajları arasında yer alıyor.

Örgü saç modellerinin sıklıkla tercih edilmesi beraberinde çeşitlilik de getirmiş durumda. Bu yazımızda trend saç örgüsü modellerinden ve yapılışlarından bahsedeceğiz.

Örgü Saç Modelleri Hangileridir?

Öncelikle klasik saç örgülerini ele alalım. Bu örgüler balık sırtı olabileceği gibi, at kuyruğu ya da topuz modeller ile kombine biçimde de kullanılabilir. Bunlardan özellikle örgü topuz modelleri hem günlük şıklığın hem de kır düğülerinin vazgeçilmezleri arasındadır.

Örgü topuz modelleri tepeden ya da enseden yapılabilir. Tepeden yapacağınız örgü topuz için saçınızı at kuyruğu topladıktan sonra saçınızı örün. Daha sonra kendi etrafında dolaştırarak topuz elde edin ve uç kısmını tel toka yardımı ile topuzun altına sıkıştırın.

Enseden yapacağınız örgü saç modelleri için ise saçınızın bir kısmını salaş bir biçimde balık sırtı örerek isteğinize göre sağda ya solda konumlandırarak ensenizde toplayın. Daha sonra diğer saçlarınızı da ekleyerek topuz elde edin. Elde ettiğiniz topuzun etrafını ilk ördüğünüz tutam ile dolayın. Sonuçta çok şık bir örgü topuz elde etmiş olacaksınız. Bu saç modelini taç, çiçek ya da gelin tokaları ile tamamlayarak kır düğünü için ideal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Trend bir saç örgüsü modelinden bahsedelim; ters örgü. Bu saç örgüsünü yapmak için bir arkadaşınızın yardımına ihtiyacınız olacaktır. Hazırlamak için kafanızı baş aşağı eğin ve arkadaşınız ense kökünüzden başlayarak saçınızı ayrım noktasına kadar örsün. Daha sonra bu noktadan saçlarınızı toplayarak at kuyruğu bırakın ya da topuz yapın. Sonuçta sıra dışı bir örgü modeli elde etmiş olacaksınız.

Bir diğer örgü saç seçeneği ise bantlı modellerdir. Bu modeller saçın ön kısmından bir şerit halinde orta kalınlıkta bir tutam ayrılması suretiyle hazırlanır. Daha sonra bu tutam sağ ya da sol kulak dibinden başlanarak diğer kulağa kadar örülür. Kalan kısım dağınık saçların arasına gizlenir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Küt Saç Modelleri

Küt Saç Modelleri

Sağlıklı Bir Uyku Uyumak İçin Ne Yapmalı?