in , , , ,

Saç Boyasını Akıtmak İçin Kabartma Tozu

Saç Boyasını Akıtmak İçin Kabartma Tozu

Saç Boyasını Akıtmak

 Birçok kadın saçlarını boyattıktan sonra beklediği sonuca ulaşamayınca pişman olur. Ancak artık boya öncesi saçlara dönmek oldukça zordur. Özellikle de koyu saç boyası uyguladıysa. Bu aşamadan sonra kuaförlere saç boyası akıtmak için gidilecek bolca para harcanacak ve saçların yıpranmasına neden olan bir takım işlemler uygulanacaktır.

Peki, tüm bunlara katlanmaktansa daha ekonomik ve daha sağlıklı doğal yöntemler var mıdır? Elbette saçları doğal yollarla eski rengine geri döndürmek mümkün. Her kadının mutfağında bulunan kabartma tozu ile saç boyasını akıtmak da bu yöntemlerden biri. Üstelik oldukça da başarılı bir yöntem olmakla beraber bu başarı siyah ve mavi siyah gibi oldukça koyu ve kuaförlerin bile kaçındıkları renklerde bile etkili bir uygulama.

Uygulamanın yapılışına gelirsek öncelikle saçın uzunluğuna göre kullanılacak kabartma tozu miktarı değişkenlik göstermekte. Kısa saçlar için 1 paket, orta uzunlukta saçlar için 2 paket, uzun saçlar için 3 paket ve çok uzun saçlar için ise 4 paket kabartma tozu kullanılması gerekiyor. Yeteri kadar kabartma tozu bir kaba alınır ve saçın ıslatılmasına yetecek kadar su kabartma tozuna eklenerek güzelce karıştırılır. Ardından hazırlanan karışım saça sürülür ve her tarafına sürüldüğünden emin olduktan sonra saçlar bu şekilde bir saat kadar bekletilir. Daha sonra saçlar güzelce yıkanır. Yıkama esnasında boyanın saçlardan aktığını da görebiliriz. Bu uygulama saçlar istenilen renge ulaşıncaya kadar birkaç yıkama daha tekrarlanabilir.

 

Ancak ciddi zararları ve yan etkileri olmayan  bu uygulama saçları bir miktar sertleştiren bir yöntem olduğu için durulama işleminden sonra saçlara bolca saç kremi uygulamak gerekmektedir. Saçlara rutin bir bakım yapmakta bu sertleşmeyi ortadan kaldırmak için uygulanabilir. Başka bir zararı olmayan, oldukça da kolay ve etkili bir yöntem olan saç boyasını akıtmak için kabartma tozu kullanmak aynı zaman da ekonomiktir.

One Comment

Leave a Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aile içi Şiddet Biter Mi?

evlilik terapisi

Evlilik Terapisi Eşlerin Birbirini Anlamasında Etkili Midir?