in , ,

Saç Kaynak Yöntemleri

Uzun saçlar kadınların en önemli aksesuarlarından biridir. Göz alıcı görünümünün yanında hem kullanım kolaylığı sağlar hem de pek çok farklı model yapmanıza imkan vererek sizi hergün aynı saç modelini kullanmaktan kurtarır. Ancak uzun saçlar zaman zaman kimyasal işlemler nedeniyle yanarak kaybedilebilir ya da saçlarını kısa kestiren kadınlar daha sonra bu durumdan pişman olabilir.

Eğer böyle bir sorunla karşı karşıyaysanız saçlarınızın uzamasını yıllarca beklemekten daha çözümler vardır; saç kaynak yöntemleri. Saç kaynak yöntemleri sayesinde saçlarınız saatler içinde istediğiniz uzunluğa ve isteğinize bağlı olarak dolgunluğa ulaşacaktır.
Bu yazımızda saç kaynak yöntemlerinden, avantaj ve dezavantajlarından bahsedeceğiz.

Boncuk Kaynak

Boncuk kaynak en çok tercih edlen ve uygulanması en kolay saç kaynak yöntemidir. Bu yöntemde kaynak saçlar, kendi saçlarınıza bir halka yardımıyla sıkıştırılarak tutturulur. İşlem 3 ila 4 saat sürer.
Maliyet bakımından da avantaj sağlayan boncuk kaynakların dezavantajları ise;

Boncukların yatarken saç derinize batarak rahatsızlık vermesi
Boncukların özellikle saçlar toplandığında dışarıdan görülmesi
Kaynağın saç köklerini yorarak saçın uzamasını yavaşlatması ya da durdurması
Nadiren saç dökülmesi problemi

Sonuç olarak boncuk kaynak uygulama kolaylığı ve uygun maliyetine rağmen son yıllarda giderek daha az tercih edilmeye başlanmıştır.

Keratin Kaynak

Keratin kaynak yaygın kullanılan bir diğer saç kaynak yöntemidir. İnsan vücudunda doğal olarak bulunan keratin ısıtılarak, yapışkan hale getirilir ve kaynak saçlar keratin kullanılarak saçınıza yapıştırılır. Yöntem uygulama bakımından zahetli olmakla birlikte uygulama sonucunda hem kaynakların belli olması hem de rahatsızlık vermesi gibi sorunlar ortaya çıkmayacaktır.
Bununla birlikte kullanılan keratinin kalitesiz olması durumunda kaynaklar saçtan çıkarılırken zorluk yaşanabilir. Bu durum saçınızın yıpranmasına ve keratinin kısmen saçınızda kalmasına neden olur.

Mikro Saç Kaynak

Mikro saç kaynak yöntemi son yıllarda giderek daha fazla tercih edilemeye başlanan en etkili saç kaynak yöntemidir. Bu saç kaynak yönteminde kaynak saçlar kendi saçlarınıza çok küçük tutamlar halinde kapsül kullanılarak eklenir. Bu yöntem sayesinde tamamen doğal bir görüntü elde edilir ve kaynakların dışarıdan görülmesi mümkün değildir. Bununla birlikte saça zarar ya da kullanılan kişiye rahatsızlık vermez.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Kepekten Kurtulmak İçin Doğal Yöntemler

Yağ Bezeleri Nasıl Tedavi Edilir?