in ,

Saç Rengi Nasıl Açılır?

Güzel ve bakımlı saçlar bir kadının en önemli aksesuarlarından biri. Bu nedenle pek çok kadın saç rengini değiştirmek istemesine rağmen saçınının yıpranmasından kokuyor. Ancak saç rengini oryal gibi saça zarar veren ve doğal yağlarını kaybederek yıpranmasına yol açan ürünler kullanmadan da saç renginizi değiştirmek mümkün. Bu ürünlerden bir kısmı kozmetik ürünler olup saç renginizi güneşle birlikte kademe kademe açar ve saçınızın yıpranmasını önler. Bir kısmı ise evde hazırlayacağınız doğal tariflerdir. Bu tarifler sayesinde saçınızı hiçir kimyasal maddeye maruz bırakmadan saç renginizi açabilirsiniz.

Bu yazımızda saçınızı yıpratmadan rengini açacak kozmetik ürünlerden ve doğal tariflerden bahsedeceğiz.

Oksijenli Su

Oksijenli su saçlarınızın renginin güneş ile birlikte kademe kademe açılmasını sağlayan bir üründür. Saçınızın işlem nedeniyle zarar görmemesi için işlem öncesi saçınızın yağlı olmasına özen gösterin. İşlem sonrası ise doğal yağlar ile saçlarınızı yatıştırın.

Oksijenli su kullanarak saç renginizi açmak için 1’e bir oranında karıştırdığınız oksijenli su ve saf suyu karıştırarak saçınıza uygulayın. Daha sonra saçınızın mümkünse güneş ışığı değilse evde fön makinesi yardımıyla ısı almasını sağlayın. Fön makinesi kullanacaksanız makineyi saçınıza yakın tutmamaya özen gösterin aksi halde saçlarınız çok ısınacak ve yıpranacaktır.

Oksijenli su bir işlemde saçlarınızı birkaç ton birden açmaz. Saçınız güneş ışığına maruz kaldıkça saç renginiz açılacaktır.

Papatya Suyu

Papatya suyu saç renginizi açmak için son derece etkili bir madde olup, kimyasal bir ürün olmadığı için saçlarınızı yıpratmayacaktır.
Papatya suyu kullanarak saç renginizi açmak için bir demet papatyayı sıcak suya atarak 2, 3 dakika kaynatın. Daha sonra elde ettiğiniz suyu ılımasını bekleyerek saçlarınıza uygulayın. Saçlarınızın bu aşamada güneş ışığı alması sonucu olumlu yönde etkileyecektir.
İşlem ilk etapta istediğiniz kadar açık bir ton elde etmenizi sağlamadıysa 3 gün sonra tekrar papatya suyu kullanabilirsiniz. Bu defa saç renginiz daha fazla açılacaktır.

Sirke İle Saç Açma

Sirke saça parlaklık kazandırmanın yanında düzenli kullanımda güneş ışığının da etkisiyle saç renginizin açılmasını sağlayacaktır.
Sirke kullanarak saç renginizi açmak için sirkeyi tüm saçınıza uygulayarak, saçlarınızı güneş ışığında kurutun.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Gül Suyunun Cilde Faydaları

Sivilce Kurutucu Doğal Yöntemler