in , ,

Saçlara Hacim Kazandırmanın Yolları

Hacimli ve bakımlı saçlar daha güçlü bir ifadeye sahip olmak isteyen kadınların vazgeçilmezi. Saçları kıvırcık, dalgalı ve ya gür olan kadınlar bu konuda avantajlı iken düz ve hacimsiz saçlara sahip olan kadınların saçlarına hacim kazandırmak için çeşitli yöntemlere başvurması gerekiyor. Bu yazımıda saçınıza hacim kazandırmak için evde kolayca uygulayabileceğiniz yöntemlerden bahsedeceğiz.

Fön İle Hacim Kazandırma

Saçınızı düz kullanacaksanız düzleştirmek yerine fön çekmeyi tercih edin. Bu sayede saçlarınız hem kabaracağı için daha hacimli duracak hem de bombe verdiğiniz için dolgun gözücektir. Fön sonrası özellikle saç diplerinizi sprey ile sabitlemek fönün kazandırdığı hacmi gün boyu korumak için etkili bir yöntemdir. Aksi takdirde saçlarınız birkaç saat içinde sönecektir.

Bigudi İle Hacim Kazandırma

Saçlarınız düz kullanacaksanız bile saçlarınız nemliyken saçlarınızı tutam tutam ayırıp diplere yerleştireceğiniz bigudiyi yarım saat süreyle bekletin. Daha sonra saç diplerinizi sprey ile sabitleyin. Bu işlem saç diplerinize hacim vererek saçlarınızın daha dolgun görünmesini sağlayacaktır.

Düzleştirici ya da Maşa İle Hacim Kazandırma

Saç diplerinize bombe vererek saçlarınızı daha hacimli göstermenin bir diğer yolu ise düzleştirici ya da maşa kullanmaktır. İşlem öncesi saçlarınızı yıpratmamak için ısıdan koruyucu sprey ve işlem sonrası da saçınıza kazandırdığınız hacmi gün boyu korumak için sabitleyici sprey uygulmayı ihmal etmeyin.

Krepe

Saç diplerinize ve özellikle saçınızın arka kısmına krepe atmak saçınızın hacimsiz ve basık durmasının önüne geçerek çenen hattınızı daha güçlü, burnunuzu daha küçük gösterecektir. Bunun yanında gün boyu hacimli saçlara sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Ancak krepe atarken doğal saç hizanızı aşarak demode bir görüntüye kaçmamaya özen gösterin.

Kuru Şampuan

Kuru şampuan, esasen saçlarınızı sık sık yıkayıp yıpratmamak ya da aceleniz olduğunda saçlarınızı yıkmadan hazırlanabilmeniz için üretilen bir ürün olup saça yoğun hacim kazandırması nedeniyle pek çok kadın tarafından amacı dışında kullanılır. Kuru şampuan kullanarak saçlarınıza hacim kazandırmak için saçlarınızı tutam tutam ayırarak 30 cm mesafeden saç diplerinize kuru şampuan sıkın ve kurumasını bekleyin. Aynı yere çok fazla ürün uygulamak beyaz kalıntılara neden olacağından uygulama sırasında dikkatli davranmanızda fayda vardır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Amerikan Tarzı Makyaj Nasıl Yapılır?

Lazer Tedavisi İle Gözlüklerinizden Kurtulun