in ,

Sağlıklı Beslenerek Ayda Kaç Kilo Verilebilir?

Kilo vermek insanlara çok zor görünür. Aslında biraz spor ve biraz diyet ile çok rahat bir şekilde kilo verilebilir. Kilo verirken en önemli konu sağlıklı beslenmedir. Kilo verirken dengesiz ve çok az beslenme sizi hasta edebilir. Birçok kilo verme yöntemi mevcuttur. Ancak bunlardan en sağlıklı ve en doğrusu dengeli beslenerek kilo vermektir. Kilo vermenin en önemli ve temel prensibi aldığınız kaloriden fazlasını yakmaktır. Tükettiğimiz her gıdada belirli kalori vardır. Bu kalorileri çok fazla alıp azını yakıyor isek kilo alırız. Eğer fazlasını yakıyor isek kilo veririz. Her insanın aklında sağlıklı beslenerek ayda kaç kilo verilebilir? gibi sorular dolaşır. Sağlıklı beslenerek kilo vermek mümkündür. Ancak kilo verirken hastalanmamak daha önemlidir. Bu nedenle aşırı kilo verme sağlığa zararlıdır.

Ayda Kaç Kilo Verilebilir?

Bir ayda 5 kilodan fazla kilo vermek sağlık açısından doğru değildir. Zaten 5 kilodan fazlasını vermeniz sağlığınız hakkında sorunlara yol açabilir. Haftalık 500 gram ile 1 kilo 250 gram arası kilo vermek sağlık açısından uygundur. Sağlıklı beslenerek ayda 5 kilo kolayca verilebilir. Bu kiloyu vermek için diyet şarttır. Siz hiç hareket etmeseniz bile vücut metabolizmanız günde belirli bir kalori yakmaktadır. Eğer sağlıklı olacak şekilde az kalorili gıdalar ile beslenirseniz kilo vermeye başlayabilirsiniz. Bu diyetin yanında spor yapmak sizin için en doğrusu olur. Spor ile hem daha fazla kilo vermiş olursunuz hem de daha sağlıklı bir vücuda kavuşursunuz.

Sağlıklı ve Az Kalorili Gıdalar Nelerdir?

Hem sağlıklı beslenmek hem de kilo almamak için sebze ağırlıklı bir diyet çok uygundur. Ancak bu diyeti yaparken vücudun sağlığı için gerekli olan protein ve vitaminleri almaya özen gösterilmelidir. Yumurta ve peynir gibi gıdalar mutlaka alınmalıdır. Kızartma türü yiyeceklerden uzak durmak sizin için daha iyi olur. Hayvansal yağlar yerine bitkisel yağlar tüketilmelidir. Et yemekleri oldukça az tüketilmelidir. Sağlıklı beslenmede diğer bir kural öğünler arasındaki süre eşit olmalıdır. 3 ana ve 3 ara öğün ile toplam 6 öğün uzmanlar tarafından tavsiye edilir.

Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Yeşil Sebzelerin Mucizeleri

Hamilelikte Yalancı Doğum Sancısı Nedir ? Nasıl Anlaşılır?