in ,

Sağlıklı Cilde Sahip Olmanın Basit Yolları Nelerdir?

Cildiniz nasıl olursa olsun düzgün, yumuşak ve pürüzsüz bir cilde ulaşmanıza mani değildir. Düzenli bir şekilde beslenip şekerli ve yağlı gıdalardan uzak durursanız yeter. Ayriyetten rutin yüz temizleme teknikleri geliştirip gündelik olarak uygulamanız gerekmekte, kronik veya sivilceli olan cildinizden kolaylıkla kurtulabilir ve cildinizin sağlıklı, temiz, doğal parlaklığında ve pürüzsüz olmasını sağlayabilirsiniz. Bununla beraber düzenli egzersizlerle veya stresli ortamlardan uzak durarak Sağlıklı Bir Cilde Sahip Olmak istediğinizde size olanak sağlayacaktır.

Sağlıklı Bir Cilde Sahip Olmak İçin Yapılması Gerekenler

  1. Yüz temizlemeye geçmeden bunun için gerekli olan malzemelere bir bakalım. Temizleyici, nemlendirici ve cilt toniği, ıslak havlu, yüzünüzde sağlıklı ve düzgün bir cilt oluşması için için yeterli olacaktır.
  2. Suratınızı kirden ve yağlardan, bakteriden, kozmetik ürünlerinden arındırmak için günde iki kere yıkayın. Bu sivilce ve akne oluşumunu engellemekte ve sağlam bir adım atmanızı sağlayacaktır. Cildinize uygun, doğru temizleyiciyi bulabilmek için yapmanız gereken bir dermatologa (cilt doktoruna) görünmek olsun.
  3. Yüzünüzü yıkarken ılık su kullanmaya özen gösterin. Kesinlikle aşırı sıcak su kullanmamalısınız, bu aşırı yağ kaybına sebep olabilir ve deri tahrişi olabilir.
  4. Yüzünüzü kuruladığınız zaman kendinize özel yüz havlunuzu kullanın ve kurulama işlemini nazik ve yumuşak bir şekilde yapmaya özen gösterin. Yumuşak bir havlu kullanmayı tercih etmeniz sizin için faydalı olacak. Eğer seyahat ediyorsanız yanınızda kendi havlunuzu taşımanızı öneririz veya yumuşak bir peçete de işinizi görebilir.
  5. Temizleme işlemini gerçekleştirirken tekrardan doktorunuza danışmanızı öneririz. Ayrıyetten tonik ve nemlendirici kullanmaya devam edebilirsiniz.
  6. Cilt soyma işlemi olarak da anılan peeling cildinizdeki lekeleri zamanla kaybolmasına yardımcı olmakta sivilce ve izleri ile siyah noktaların giderilmesinde son derece etkili bir yöntem.

Sağlıklı cilt bakımı ürünlerini kullanmak ve Alışkanlığınıza dikkat etmek cilt lekelerini önleyen uygulamalardandır. Beslenmeniz düzensiz yapmanız ve abur cubur tüketiminizi abartmanız cilt lekelerini artırmakta.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Güneşlenirken Bunlara Dikkat Edin

Grip Aşısını Kimler Yaptırmalıdır?