in , ,

Sağlıklı ve Güzel Bir Cilt İçin

Sağlıklı ve güzel bir cilt herkesin özellikle kadınların isteklerdendir. Lakin vücut metabolizması düzenli çalışmazsa büyük hayal kırıklığı yaratabilir. Eğer bir cilt hastalığı varsa öncelikli yapılması gereken kişiye özel tedavi, bakımdır. Uzman kontrolünde yapılan işlemler daha uygun ve sağlıklıdır. Güzel ve sağlıklı bir cilt için yapılması gereken birinci kuralı sağlıklı bir vücut ve cilt bakımına sahip olmaktır. Titizlik ve bakım sayesinde bunu başarmak mümkündür.

Altın Kural Cilt Temizliği

Deri yüzeyinde biriken çevresel ve kalıtsal olmak üzere cilt problemleri çıkaran ve temizliği önemli olan etkenler: fazla yağ, makyaj kalıntıları, toz parçacıkları, daha önce kullanılan krem artıkları sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez cilde uygun bir temizleyici ürün ile temizlenmelidir. İyi bir temizleyiciden beklenen cildi temizleyerek bir sonraki işleme hazır hale getirebilmesidir. Cilt temizliği yapılırken fazla sert ovalama ve bastırma hareketlerinden kaçınılmalıdır. Cildinize uygun ürünleri kullanmaya özen gösterin yağlı bir cilde sahipseniz süt tarzı ürünlerden, kuru bir cilde sahipseniz yağlı ciltler için üretilen ürünleri kullanmamaya özen gösterin.

Beslenmenin Cilt Sağlığı Üzerine Etkisi

Eğer doğru beslenilmiyorsa; bu durum ciltte solgunluk kuruluk ya da lekelerle kendini belli eder. Cilt güzelliği için önemli kurallarından biri de vücuda giden kan akışını doğru sağlamaktadır. Bunun için önemli kural vücut hücrelerine oksijen ve omega geçişini hızlandırmaktır. Vitaminler antioksidan etkinliği konusunda yardımcı olacaktır. Ayrıca beslenme alışkanlığının dışında içilen sigara ve alkol tüketiminin fazla olması cildin yorgun ve solgun görünmesine yol açar. Bireylerin sağlık açısından daha dikkatli olması gerekir.

Nemlendirici Kullanımı

Mevsim geçişleri ve cildin yapışına göre kullanmanız gereken nemlendiriciler çeşitlilik gösterebilir bunun için uzman tavsiyesi ve cilde en uygun olan ürünün kullanması daha doğru olacaktır. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere kullanılan nemlendirici vücudun nem ihtiyacının karşılanması sağlayıp daha sağlıklı ve güzel bir cilt görünümü verir. Bunun dışında yaz ve kış olmak üzere iki mevsim geçişinde kullanılacak nemlendiricinin farklı olması cildin mevsim geçişlerine adapte olup daha yorgun görünmesinin önüne geçecektir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Mutlu Çocuk Yetiştirmenin Yolları

Siyah Noktalar İçin Doğal Yöntemler