in , ,

Sıkı Cilt için Beslenme Yöntemleri

Cilt, zamanın getirdiği zorluklar, yaşlanmalar, çeşitli hastalıklar ya da kilo alıp verme işlemlerinde farklı etkiler altına girerek, belirlenen düzenden düşmeye başlar. Özellikle bayanların önemle dikkat çektiği alanlar arasında yer alan cilt, birbirinden farklı kozmetik ürünlerinin kullanılması ile belirli oranda düzenleme sağlamak hem geçici yöntemler arasında yer alır; hem de zaman dilimi bakımından oldukça uzun döneme tekabül eder. Sıkı cilt için beslenme yöntemleri arasında tüketilmesi gereken doğal besinler yer alır.

Gündelik hayatta alacağımız bu besinler sayesinde hem sağlığımızı kontrol altına alabilir hem de oluşan ya da oluşabilecek cilt sorunlarına karşı önlemleri geliştirebiliriz. Doğal besinler arasında yer alan meyve ve sebzeler, düzenli tüketim sağlayan vücutlar üzerinde sıkı cilt sağlamasının yanı sıra canlı cilt görünüme sahip olmanıza da yarar sağlar.

Sıkı Cilde Kavuşturan Meyveler

Araştırmalar sonucunda elde edilen bilgilere göre meyve ve sebzelerin içerisinde bulunan yardımcı maddeler cilt üzerinde sıkı görünümün sağlanmasında büyük paya sahiptir. Bu noktada cilde iyi gelen meyveler arasında; mango, şeftali, elma, mandalina, muz, portakal, kayısı ve şeftali yer almaktadır. Genelinde A vitaminin bulunduğu meyveler cildi ölü hücrelerden arındırarak yeniden oluşmasına yardımcı olur. İsmi geçen meyvelerin tüketilme oranında ki etkisi, aynı zaman da maske halinde kullanılmasında da fayda sağlamaktadır.

Sıkı Cilt Dostu Bitkiler

Meyvelerin yanı sıra birbirinden farklı içeriğe sahip bitkilerin tüketilmesi de cilt üzerinde oldukça büyük öneme sahiptir. Bu bitkiler arasında;

Limon: vücut içerisindeki yağ depolarını kontrol ederek, sıkı cilt oluşumuna yarar sağlar.

Yulaf: özellikle sıcak su içerisinde tonik etkisi ile kullanmak kişilere hem tonik etkisini yaratır hem de sıkı vücuda sahip olmanın yollarını gösterir.

Biberiye: canlı cilt görünümüne sahip olmanın yollarından birisidir biberiye, kan dolaşımın hızlandırarak istenilen görüntüye sahip olmaya yardımcıdır.

Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Hamilelikte Kozmetik Ürünlerin Kullanımı

Doğum Yapmaya Hazırlanırken İzlenecek Yollar