in ,

Sivilce İzlerini Geçirmek İçin Doğal Çözümler

Evde kolayca hazırlayabileceğiniz doğal yüz maskeleri ile yüzünüzdeki sivilce izlerini normalden çok daha kısa sürede azaltabilir ve sabırlı bir şekilde beklerseniz hepsinin geçtiğini görebilirsiniz. Bu yöntemler sizin gözeneklerinizin daha açık durmasını ve yağ salgılanmasının daha dengeli olmasını sağlayabilirsiniz. Böylece sivilce oluşumu azalacaktır.

Sivilce izlerini azaltmak ve geçirmek için kullanılan doğal maskelerin büyük bir kısmı peeling etkisi gösterir ve beyazlatıcı etkileri olur. Bunun sayesinde cilt hem ölü hücreden arındırılır hem de beyazlatıcı etkileri nedeniyle lekeleri çok daha çabuk sürede azaltır.

Yoğurt: Yoğurdun içindeki laktik asidin beyazlatıcı etkisi de vardır. Aynı zamanda sivilcenin neden olduğu tahrişi engeller hem de oluşan kızarıklıkları giderir.

Sadece bir miktar yoğurdu (sade olması gerekiyor) yüzünüze sıvayarak sürün ve 15 dakika bekleyin. Daha etki eden bir maske yapmak için 5-6 damla taze sıkılmış limon suyu ve 1 tatlı kaşığı ufalanmış yulaf ezmesi katabilirsiniz. Bu maskeyi lekeler azalana kadar her gün uygulayabilirsiniz.

Portakal: İçindeki C vitamini elastin ve kolajen oluşumunu artırarak sivilcenin oluşturduğu leke ve yaraların oluşmasını engeller. Cildinize C vitamini katkısı sağlamak ve İçindeki doğal asitle cilt renginizi açabilirsiniz.

Çeyrek çay bardağı civarı taze sıkılmış portakal suyunu yoğurtla karıştırıp yüzünüze sürmeniz ve 15-20 dakika beklemeniz yeterli olacaktır. Maskenin etkisini daha da arttırmak isterseniz çeyrek çay bardağı portakal suyunu 1 tatlı kaşığı kadar zerdeçalla karıştırdıktan sonra yüzünüze sıvayın ve 20 dakika bekleyin. Maskeyi temizlemek için ılık su kullanmanız daha iyi olur. Bu maskeyi haftada 2 kez kullanabilirsiniz.

Limon: Portakal gibi içinde bolca asit ve C vitamini bulunur bu sayede portakal maskesi gibi ciltteki lekeleri azaltır. Ancak limon cilt beyazlatmada portakaldan daha etkilidir.

Limonu bir pamuk parçasıyla direkt olarak lekelerin üstüne sürebilirsiniz. Tamamen kurumasını bekleyin ve daha sonra suyla yıkayın. Buna rağmen cildinizin kuruduğunu düşünüyorsanız nemlendirici kullanabilirsiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Diyette Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilde Zarar Veren Bu Maskelerden Kaçının