in , ,

Sivilce ve Yara izi Makyaj İle Nasıl Kapatılır?

yara izi nasıl kapatılır

Çeşitli çevresel ve hormonal etkenlere bağlı olarak ortaya çıkan sivilce, siyah nokta ve yara izleri özellikle yüzde konumlandığında pek çok kadında estetik kaygılara yol açıyor. Bu nedenle kadınlar gerek doğal yollarla tedavi ederek gerek makyajla söz konusu cilt problemlerini kapatmaya çalışıyor. Bu problemleri makyajla kapatmak mümkün olmakla birlikte henüz oluşmadan ya da oluştuktan sonra alınacak önleyici v tedavi edici önlemlerle cildiniz bu sorunlara karşı koruyabilirsiniz. Alabileceğiniz temel önlemler;

  • Sağlıklı beslenmeye özen gösterin, özellikle hayvansal yağlar, trans yağ ve kızarmış yağ tüketiminden kaçının.
  • Cildinizin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri karşılayacak besinler tüketmeye özen gösterin.
  • Makyajınızı eve döner dönmez temizleyin ve asla makyajla uyumayın.
  • Cildinizi kozmetik ürünler ya da doğal tarifler ile sürekli nemlendirin.
  • Cildinizi günlük olarak yağ, kir ve makyaj kalıntılarından arındırın.

Bu sayede cildinizde sivilce ve siyah nokta gibi lekeler daha az ortaya çıkacaktır. Bununla birlikte alınan önlemlere rağmen ortaya çıkan  sivilce ve siyah noktaları ve yara izlerini kapatmak için makyaj hilelerine başvurabilirsiniz.

Fondöten İle Sivilce ve Yara İzlerini Kapatma

Ten makyajınızı yaparken zaten fondöten kullanacaksanız şikayetiniz şiddetine göre yüksek kapatıcılıklı ya da full kapatıcılıklı ürünleri tercih edin. Bu ürünleri sorunlu bölgeye bir kat daha uygulayarak ıslak bir sünger aracılığıyla tampon hareketlerle yayabilirsiniz. Bu noktada ürünü sağa sola dağıtmamaya ve olduğu yerde yedirmeye özen gösterin. Uygulama sonrası söz konusu bölgeyi transparan pudra ile sabitleyin.

Kapatıcı İle Sivilce ve Yara İzlerini Kapatma

Kapatıcı ile ten makyajı yapmasanız bile sadece sorun bölgeleri kapatabilirsiniz. Bu noktada önemli olan kapatıcınızın ten renginizle birebir örtüşüp, daha açık ya da koyu renkli olmamasıdır. Aksi halde sorunlu bölge daha çok ön plana çıkacaktır.

Kapatıcı ile sivilce, siyah nokta ve yara izlerini kapatmak için sorunlu bölgeye kapatıcıyı uygulayarak ıslak bir sünger aracılığıyla tampon hareketlerle yayın. Daha sonra söz konusu bölgeyi transparan pudra ile sabitleyin.

Bunlara ek olarak sivilce, siyah nokta, yara izi ve ya diğer cilt problemlerinin bulunduğu bölgelere ışıltılı ürünler ve aydınlatıcı uygulamaktan sakının. Aksi halde bu işlem var olan sorunları daha çok ön plana çıkaracaktır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Bronz Tene Aydınlık Makyaj Nasıl Yapılır?

Hamilelikte Yürüyüş Yapmanın Faydaları